X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Big Book Festival. Odważne przeżycia i idee inspirowane tekstem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 14:30
Gośćmi audycji będą Paulina Wilk z fundacji "Kultura nie boli" oraz Anna Król - reżyserka spektaklu "Czarne czy białe?", który otworzy tegoroczną odsłonę wydarzenia.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

W Big Book Festival biorą udział artyści z różnych zakątków świata, a wydarzenie nie ma jednego adresu - książki są czytane w różnych przestrzeniach miasta: na dworcu, w fabryce, pałacu, hotelu, opuszczonej szkole i prywatnych mieszkaniach. Festiwal to gwiazdorskie maratony czytania, sparingi literackie, prestiżowe okrągłe stoły pisarzy, tłumne rekordy czytania, spektakle multimedialne i wizyty domowe.

O szczegółach tegorocznej odsłony opowie Paulina Wilk z fundacji "Kultura nie boli". Towarzyszyć jej będzie Anna Król - reżyserka spektaklu "Czarne czy białe?", który otworzy wydarzenie. Przedstawienie to opowiada o nienasyceniu współczesnego człowieka, o "życiu z Tindera", o tym, że ciągle chcemy lepiej, mocniej, więcej, co prowadzi nas jednak zwykle ku zatraceniu i autodestrukcji. Za punkt wyjścia ma "Fausta" Goethego, ale odnosi się do "tu i teraz", miksuje Biblię ze współczesną literaturą (np. ostatni Littel) i aktualnymi tekstami kultury.

Ponadto w audycji:

  • 90 portretów ludzi odpowiedzialnych za dzisiejszą kinematografię światową, wykonywanych podczas Festiwalu w Gdyni i Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu - wystawa "Ciało filmu", 
  • prestiżowy konkurs i wystawa w National Portrait Gallery - Portraits Award 2019 (korespondencja Adama Dąbrowskiego z Londynu),
  • felieton Bartka Chacińskiego z cyklu "Nowa Mowa", a w nim fenomen mokumentów.

Zapraszamy też do udziału w nowym konkursie "Pocztówka z wakacji". Na zwycięzcę czeka wspaniała nagroda!

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (18.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: czytelnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rynek książki sobie radzi. Martwmy się o kulturę czytania"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 19:00
- W myśleniu o tym, jak zasilać czytelnictwo, warto się zastanowić, jak ono buduje nasze relacje - mówiła w Dwójce Paulina Wilk, współtwórczyni festiwalu Big Book.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Makowski: tajemnica nieczytania w Polsce jest prosta

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 19:00
- Można sobie wyobrazić życie bez przyjemności czytania, ale w świecie cywilizowanym brak czytania nas ogranicza - mówił w Dwójce dyrektor Biblioteki Narodowej, który wziął udział w Dwójkowej dyskusji o stanie czytelnictwa w Polsce.
rozwiń zwiń