X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W pierwszą rocznicę śmierci Dominika Połońskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:01
Wybitnego wiolonczelistę wspominać będziemy w audycji razem z Izą Połońską.
Dominik Połoński
Dominik PołońskiFoto: Grzegorz Śledź/PR

"Życie to nie jest bicie serca. Że coś jem, patrzę I oglądam telewizję. To nie jest życie" - mówił w reportażu Bartosza Panka "Chcę więcej" Dominik Połoński. Dla zmarłego rok temu artysty żyć znaczyło tworzyć. Gdy zdiagnozowano u niego chorobę, przeszedł kilka operacji. Po żmudnej rehabilitacji był jedynym wiolonczelistą, który używał podczas gry tylko prawej ręki. Specjalnie dla niego komponowała grupa zaprzyjaźnionych twórców, m.in. Artur Zagajewski, Sławomir Kaczorowski, Olga Hans i Sławomir Zamuszko.

Dominik Połoński zmarł w wyniku nawrotu choroby 20 czerwca 2018 roku. Będziemy wspominać go w "Poranku Dwójki". Nasze zaproszenie przyjęła Iza Połońska. Wokalistkę usłyszymy w czwartkowy (20.06) wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w specjalnym koncercie "Dominik Połoński in memoriam" z Festiwalu BASSO 3. Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich.

W programie: Johann Sebastian Bach – Suita G-dur BWV 1007, Mikołaj Górecki – Elegia na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową, Jerzy Wasowski – Pejzaż bez Ciebie (sł. Jeremi Przybora), Seweryn Krajewski – Co to jest czułość (sł. Magda Czapińska), Adam Sławiński – Na całych jeziorach Ty (sł. Agnieszka Osiecka). Wyk.: Iza Połońska – śpiew, Ewa Kędzierska – wiolonczela, Tomasz Strahl – wiolonczela, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, dyr. Marek Moś.

Transmisja koncertu na antenie Dwójki od godz. 20.00, a spotkanie z Izą Połońską o godz. 9.30.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (20.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg

Zobacz więcej na temat: koncert
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trio Bastarda i muzyczne rytuały śmierci

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 14:50
- Jest to nasza interpretacja muzyki wieków średnich, która dotyka ceremonii pogrzebowej - mówił Paweł Szamburski z Tria Bastarda o "Ars moriendi", nowej płycie zespołu. W sobotę (30.03) w Muzycznym Studiu PR im. A. Osieckiej odbędzie się koncert promujący ten album.
rozwiń zwiń