X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Etnos Ensemble – ludowizna i elegancja w jednym

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 10:00
- Lubimy wszystkie rodzaje muzyki, płyta pokazuje część wielu naszych inspiracji, ale przede wszystkim upodobanie do natury - mówili członkowie zespołu złożonego z młodych absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie, z debiutancką płytą "Gardens" na koncie.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Gachem i Konradem Mertą, finalistami konkursu Nowa Tradycja - Etnos Ensemble (Poranek Dwójki)
  • Jerzy Strzemiński zaprasza na festiwal Świat pod Kyczerą 2019 (Poranek Dwójki)
  • potańCYMBAŁY nad Wisłokiem: warsztaty, koncerty, spotkania wokół muzyki Rzeszowszczyzny. Opowiada Wojciech Dulski (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z artystkami z estońskiego zespołu Duo Ruut (Poranek Dwójki)
Etnos Ensemble
Etnos EnsembleFoto: Piotr Markowski

Etnos Ensemble to etnojazzowy kwartet instrumentalny. Czerpie muzyczne inspiracje z polskich tradycyjnych i folkowych brzmień oraz gatunku etno i world music, nie boi się eksperymentować. W rozmowie z Gośćmi Poranka jego członkowie Piotr Gach i Konrad Merta opowiedzą o swojej muzyce oraz występie na tegorocznym festiwalu Nowa Tradycja.

A w sobotni poranek zaprosiliśmy państwa także na:

  • Rozmowę z Duo Ruut, czyli Katariiną Kivi i Ann-Lisett Rebane z Estonii, które wykonują unikalne kompozycje oparte na dawnych, tradycyjnych utworach ludowych, wykorzystują przy tym tradycyjny estoński instrument - kannel. Z artystkami spotkała się Patrycja Zisch,
  • potańCYMBAŁY nad Wisłokiem, czyli wydarzenie artystyczne z warsztatami gry, tańca, potańcówki i koncerty, których głównym elementem są cymbały rzeszowskie, czyli instrument charakterystyczny dla regionu. Na te spotkania poświęcone popularyzacji muzyki tradycyjnej regionu zapraszał prezes Stowarzyszenia "Gdzieś Tu" Wojciech Dulski,
  • zapowiedź XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą" i rozmowę Mariany Kril z kierownikiem festiwalu Jerzy Starzyńskim.

W audycji nie zabrakło naszych stałych propozycji: "Historii polskiego folku", przeglądu prasy, "Pięciu minut nad Biblią" i wiadomości kulturalnych, a doszły do nich nowości - "Słowianek" i zabawa w Muzyczną Podróż Marzeń.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Katariina Kivi i Ann-Lisett Rebane (Duo Ruut), Jerzy Starzyński (kierownik Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera"), Wojciech Dulski (Stowarzyszenie "Gdzieś Tu"), Piotr Gach i Konrad Merta (Etnos Ensemble)

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 7.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reportaż z trzeciego dnia 22. Festiwalu Nowa Tradycja

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 12:31
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż z czwartego dnia 22. Festiwalu Nowa Tradycja

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 14:05
rozwiń zwiń