X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy album jazzowy Łukasza Pawlika

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 12:50
W audycji porozmawiamy z autorem płyty "Long-Distance Connections", która jest efektem wspólnej pracy Łukasza Pawlika i Mike Sterna.
Zdj. płyty Long-Distance Connections
Zdj. płyty "Long-Distance Connections"Foto: Materiał promocyjny

To nie jest pierwsze spotkanie muzyków. Ich drogi skrzyżowały się już wcześniej, a zaczęło się od samotnej podróży, w którą Łukasz Pawlik zabrał Mike Sterna - amerykańską legendę gitary jazzowej. Efektem tego była płyta "Lonely journey" wydana w 2016 roku.

Wraz z wydaniem albumu współpraca muzyków nabrała dynamiki i przeniosła się na scenę.  Nowy rozdział otwierają nagrania do kolejnej płyty Łukasza Pawlika zatytułowanej "Long-Distance Connections". Do muzyków dołączyli inni giganci światowej sceny jazzowej: Randy Brecker, Dave Weckl, Tom Kennedy, Phillip South czy Gary Novak. Obok nich na płycie usłyszeć można także polskich muzyków jazzowych: saksofonistów Dawida Główczewskiego i Szymona Kamykowskiego, perkusistę Cezarego Konrada i basistę Pawła Pańtę.

O powstawaniu płyty "Long-Distance Connections" porozmawiamy z Łukaszem Pawlikiem w "Poranku Dwójki" o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

W audycji również:

  • wywiad z Anna Biedrzycką-Sheppard - wybitną, trzykrotnie nominowaną do Oscara kostiumografką i autorką kostiumów do wyświetlanego obecnie na ekranach "Spidermana";
  • relacja Adama Dąbrowskiego z Manchester International Festival, na którym zaprezentowano pawilon dźwięków. Jest on wyrazem XIX wiecznej idei zakładającej, że każdy dźwięk i każde raz wypowiedziane słowo pozostaje w atmosferze, a przy wystarczająco potężnych komputerach dźwięki te i słowa będzie kiedyś można odtworzyć;
  • spektakl "Erazm/Erasmus" konfrontujący postać Erazma ze wspólnotą stypendystów Erasmusa;
  • wyjazdowa praca influenserów, czyli Nowa Mowa - felieton językowy Bartka Chacińskiego.

Nie zabraknie również konkursu "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję Poranek Dwójki we wtorek (9.07) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/jp

Zobacz więcej na temat: Jazz Łukasz Pawłowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mistrzowie i młodzi. Warsaw Summer Jazz Days 2019

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 15:38
- Najbardziej chyba czekam na występ wybitnego basisty Stalnelya Clarka - podkreślał Mariusz Adamiak, opowiadając o programie tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operator filmu "Credo": byłem totalnie zaskoczony tą nominacją

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:43
- To było kilka tysięcy filmów ze 120 krajów. Do ścisłej czołówki dostało się tylko 48, później zostało ich jeszcze mniej - 27. Na początku to było więc totalne niedowierzanie. Dodatkowo za tym wyborem stało stowarzyszenie amerykańskich reżyserów filmowych. Dla nas totalnie duże wyróżnienie - mówił w Dwójce Mateusz Śliwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja gwiazda. Teen Spirit". Agnieszka Grochowska: takiej postaci jeszcze nie grałam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 12:38
- Przyzwyczaiłam się do bohatera, który walczy, który się przemienia, który nie odpuszcza, a tu nagle pojawił się ktoś taki, kto nie widzi dla siebie szansy. W związku z tym trudno mu zobaczyć szansę dla własnego dziecka. Tak strasznie chce go chronić przed rozczarowaniem, że chce pozamykać wszystkie okna i drzwi - mówiła w Dwójce aktorka.
rozwiń zwiń