X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak odzyskać przestrzeń miejską?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:00
- Place są kluczowym miejscem w mieście, bo są odczytywane jako miejsca specjalne, w których mieszkańcy się spotykają, widzą się, wymieniają - opowiadała Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana.
Audio
  • Bogna Świątkowska z fundacji Bęc Zmiana opowiada o miejskich przestrzeniach

Fundacja Bęc Zmiana stworzyła wystawę "Place – instrukcja użycia" poruszającą problem przestrzeni miejskich, których równowaga między użytkowaniem przez człowieka a rolą komunikacyjną jest mocno zachwiana. - Place powstawały w celu ekonomicznej wymiany lub wymiany informacji. Rola placów dzisiaj nie jest tak widoczna, ale faktycznie place targowe czy też place, które powstawały przed instytucjami, np. przed kościołami, to jest ten prapoczątek czegoś, co znamy dziś jako ogromne ronda, skrzyżowania czy parkingi - mówiła Bogna Świątkowska.

- To jest nasze ludzka przywara, że chcemy nadmiernie organizować i porządkować. To sprawia, że przestrzeń staje się nieprzyjazna, przykra, nieznośna, zwłaszcza teraz przy zmianach klimatycznych. Te miejsca nie służą mieszkańcom, a przecież te przestrzenie są dla nas - podkreślał gość programu.

Jakie funkcje powinien spełniać plac idealny? Dlaczego miejska przestrzeń została odcięta od społeczeństwa? O tym w nagraniu audycji.

Wystawę można oglądać do 22 września.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Bogna Świątkowska 

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Cybulski: dzięki łódzkiej Filmówce zakochałem się w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 12:15
- Jako dziecko wylądowałem w programie telewizyjnym Tik-Tak. I to wywarło na mnie wrażenie, później chciałem zdawać do łódzkiej Filmówki - opowiadał o swojej drodze do aktorstwa Sebastian Cybulski.
rozwiń zwiń