X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Jakubowski: starsze pokolenie nie jest spóźnione

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 11:31
- Nasi bohaterowie nie do końca są znudzeni na emeryturze. Oni muszą napaść na bank, bo bez tego następny dzień może nie nastąpić – opowiadał w "Poranku Dwójki" reżyser filmu "Na bank się uda".
Audio
  • Szymon Jakubowski, Paulina Gałązka i Józef Pawłowski o filmie "Na bank się uda" (Poranek Dwójki)
Marian Dziędziel (L), Adam Ferency (C) i Lech Dyblik (P). Kadr z filmu Na banks się uda
Marian Dziędziel (L), Adam Ferency (C) i Lech Dyblik (P). Kadr z filmu "Na banks się uda"Foto: Natalia Szułdrzyńska/materiały pras.

ferency kwiatkowska 1200.jpg
Adam Ferency: nie jestem typem aktora ponurego

Film "Na bank się uda" w reżyserii Szymona Jakubowskiego to historia trzech starszych panów, którzy zamierzają napaść na bank.

Józef Pawłowski, wcielający się w postać Patryka Gajdy, zaznaczył, że istotnym elementem jest zderzenie dwóch różnych generacji, które są od siebie bardzo oddalone, przede wszystkim ze względu na rozwój technologii. Jak mówiła Paulina Gałązka, wiele rzeczy w filmie by się nie wydarzyło, gdyby nie młodsze pokolenie. Między wnuczką, którą gra, a jej dziadkiem istnieje bowiem luka wiedzy technologicznej. - I w tym miejscu młode pokolenie przychodzi z pomocą starszemu. Jak wiadomo we współczesnym społeczeństwie starość nie jest w modzie, wszyscy gonią za młodością. Ten film pochyla się właśnie nad tym pokoleniem mędrców - opowiadała aktorka.

Szymon Jakubowski podkreślił, że w przestrzeni komunikacyjnej między młodym i starszym pokoleniem dochodzi do pewnej wymiany. - W naszym filmie ci młodzi patrzą na tych starych i myślą, że może oni nie są jednak tacy starzy i spóźnieni. A starsi z kolei mają okazję spojrzeć na tych młodych i pomyśleć "kurczę, może to nie jest taki głupie pokolenie, o którym tyle słyszymy, że nic, tylko żują gumę i siedzą na Facebooku". Ta relacja jest dwukierunkowa - mówił reżyser.

Więcej o refleksjach dotyczących filmu, a także o kolejnych wyzwaniach aktorów w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Szymon Jakubowski (reżyser filmu "Na bank się uda"), Paulina Gałązka i Józef Pawłowski (aktorzy)

Data emisji: 8.08.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Horyzonty. Do kogo należy twoje ciało?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:00
- Sekcją wiodącą na tegorocznym festiwalu będą filmy o ciele. Ten temat jest dziś w kinie bardzo obecny - mówiła w Dwójce Małgorzata Sadowska, selekcjonerka MFF Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń