Tomasz Ziętek: to nie będzie klasyczny film wojenny

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 12:03
- Ja nie mówię o tym, że gram główną rolę w tym filmie, bo wydaje mi się, że główną rolę gra sam okręt. To portret pewnej zbiorowości - mówił w "Poranka Dwójki" aktor, który wcielił się w rolę kapitana Jana Grudzińskiego w najnowszym filmie Jacka Bławuta "Orzeł. Ostatni patrol".
Audio
  • Tomasz Ziętek o filmie "Orzeł. Ostatni patrol" (Poranek Dwójki)

Tomasza Ziętka znamy z takich filmów, jak "Czarny czwartek", "Kamienie na szaniec", "Carte Blanche", "Body/ciało" czy "Cicha noc". Niedawno zakończył zdjęcia do filmu "Orzeł. Ostatni patrol" w reżyserii Jacka Bławuta. Aktor wcielił się w nim w rolę kapitana podwodnego okrętu. - Film skupia się na jednej z kilku hipotez zaginięcia tego okrętu. To bardzo ciekawy scenariusz, bo łączy w sobie wiele elementów, które na pierwszy rzut oka nie mogłyby się znaleźć w tym filmie. To chyba nie będzie taki klasyczny film wojenny - mówił gość audycji.

Jak aktor radził sobie w ciasnych przestrzeniach imitujących łódź podwodną? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Ziętek (aktor)

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/am

Czytaj także

Tomasz Ziętek: do kina trafiłem przez śpiew

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 09:00
- W trzeciej klasie liceum obudziłem się ze snu i pomyślałem, że zajmę się śpiewaniem zawodowo. Znajduję olbrzymią przyjemność w operowych wykonaniach, na razie jednak skupiam się na muzyce i na filmie - mówił w Dwójce ceniony aktor młodego pokolenia.
rozwiń zwiń