X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy sezon artystyczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:02
Po wakacyjnej przerwie ponownie zapraszamy Państwa na koncerty Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Sezon zainauguruje "Hrabina" Stanisława Moniuszki w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz, która będzie gościem "Poranka Dwójki".
Orkiestra Polskiego Radia
Orkiestra Polskiego RadiaFoto: Przemysław Zalewski

moniuszko wiki 1200.jpg
Rok Stanisława Moniuszki w Polskim Radiu. Serwis specjalny

"Hrabina" to dzieło, które Moniuszko zadedykował Warszawie i jej mieszkańcom. W libretcie, napisanym przez Włodzimierza Wolskiego (również autora libretta do "Halki"), jest wiele odniesień do wątków społecznych. Czy i na ile definiują one dzisiejsze społeczeństwo - m.in. o to zapytamy Annę Wieczur-Bluszcz. Spotkanie z reżyserką o godzinie 9.30 (transmisja wideo).

Natomiast godzinę wcześniej zaprosimy Państwa na.... kozetkę. A specjalną sesję psychoanalityczną poprowadzą Ewa Podgórska i Małgorzata Wabińska, czyli reżyserka i producentka filmu "Diagnosis". W tym głośnym dokumencie sesji psychoanalitycznej poddaje się miasto i jego mieszkańcy. Zaczynają niewinnie, od udzielania odpowiedzi na zabawne pytania, np. jakim zwierzęciem jest miasto? Z każdym pytaniem miasto staje się punktem wyjścia do bardziej intymnych rozmów. Proces się rozwija, bohaterowie dzielą się ukrytymi wspomnieniami, przypominają sobie niby proste wydarzenia, ale zupełnie zmieniające ich życie. Na spotkanie z autorkami dokumentu zapraszamy o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • relacja z weekendu, w którym odnotowuje się najwyższy poziom czytelnictwa w roku, czyli z Narodowego Czytania;
  • wywiad z Bolesławem Pawicą - reżyserem nominowanym do Nagrody Mediów Publicznych;
  • prestiżowa Nagroda Kościelskich przyznawana jest od 1962 roku przez Fundację im. Kościelskich w Genewie – jedną z najważniejszych polskich instytucji kulturalnych, działających za granicą;
  • w cyklu "Za kulisami" odkryjemy niedostępne miejsca w Łazienkach Królewskich.

Nie zabraknie również konkursów "Płyta tygodnia" i "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w poniedziałek (9.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert na zakończenie sezonu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 12:00
Utwory Moniuszki, Gershwina, Warsa i Ravela zabrzmiały w Studiu PR im. W. Lutosławskiego. Wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, dla której było to zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Klauza: dla nas każdy koncert jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 09:39
Wykonanie opery Szymanowskiego, występ z Yasmin Levy, koncerty dla dzieci czy dla miłośników muzyki filmowej - między innymi o tych wydarzeniach zakończonego sezonu artystycznego 2018/2019 Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie mówił dyrygent Michał Klauza.
rozwiń zwiń