X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Dąbrowska w świecie Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 13:31
Aktorka filmowa i teatralna, a także wokalistka będzie gościem "Poranka Dwójki". Katarzyna Dąbrowska opowie o premierowym słuchowisku Dwójki.
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

oni - witkacy - teatr 1200.jpg
"ONI" Witkacego. Premierowe słuchowisko w Dwójce!

Od ponad dekady można ją podziwiać w Teatrze Polskiego Radia, jest też uznaną aktorką Teatru Telewizji. Występuje na deskach teatrów - m.in. Teatru Współczesnego w Warszawie. Jest aktorką filmową; nie można też pominąć jej kariery wokalnej. Ostatnio wzięła udział w nostalgicznym koncercie Koncert "Osiecka, Młynarski, Przybora", gdzie dokonała własnych interpretacji legendarnych piosenek.

Z Katarzyną Dąbrowską porozmawiamy m.in. o słuchowisku "ONI" (premiera 18.09, o godz. 19.00) w reżyserii Szymona Kuśmidra. Początek o godz. 8.30.

Ponadto w audycji:

  • wywiad ze zdobywczynią przyznawanego przez Amerykańską Akademię Filmową studenckiego Oscara - chińską studentką z łódzkiej Szkoły Filmowej - Yifan Sun;
  • "Ustawienia ze świętym, czyli rozmowy obrazów" w reżyserii Agaty Duda-Gracz;
  • według "The New York Times" jedna z najważniejszych sztuk współczesnych ostatnich dwóch dekad - "Projekt Laramie". W Stanach Zjednoczonych doczekał się ponad 2000 wystawień. Po zabójstwie studenta w Laramie członkowie teatralnej grupy pojawiają się w miasteczku i rozpoczynają rozmowy z mieszkańcami. Przez ponad rok dokumentują proces poszukiwań motywów zbrodni i adekwatnej dla niej kary tworząc emocjonujący obraz społeczności, w której uprzedzenia dały niemy poklask czynom. Sztukę od tego tygodnia będzie można zobaczyć w Polsce;
  • spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, autorem książki "Złodzieje bzu".

Pojawią się również "Płyta tygodnia" i nowy konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (18.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czysta forma wyobraźni. Witkacy w radiu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:28
Podczas zakończonego właśnie XIX festiwalu "Dwa Teatry" nadaliśmy premierowe słuchowisko według "Pragmatystów" Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: "Oni" Witkacego to tekst wieszczy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 18:50
- Sztuka ta powstała w 1920 roku i już wówczas pokazywała to, co nam grozi. Nie chodzi tylko o Polskę, chodzi o cały nasz świat. O ten lęk, że nadejdzie moment, kiedy ktoś powie, że lepiej wie, co należy mówić i co należy robić, a co będące nie po myśli rządzących trzeba wyrzucić - mówił w Dwójce aktor i reżyser, który właśnie ukończył pracę nad słuchowiskiem według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń