X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Portret kochanki" akordeonem malowany

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 14:20
Gościem poniedziałkowego "Poranka Dwójki" będzie Maciej Frąckiewicz. Z artystą porozmawiamy o jego najnowszej płycie "Portrait of a Lover". Zaprosimy też na koncert zatytułowany "Accordeone" zaplanowany w ramach Festiwal Sacrum Profanum.
Okładka nowej płyty Maciej Frąckiewicza
Okładka nowej płyty Maciej FrąckiewiczaFoto: materiały promocyjne

Gra na akordeonie uważanym za najbardziej ekskluzywny na świecie. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie ogromne sukcesy: zwycięstwo w najbardziej prestiżowym konkursie akordeonowym "Arrasate Hiria" w Hiszpanii. W 2014 roku ukazała się jego debiutancka płyta solowa nominowana do "Fryderyka" w kategorii Recital Solowy.

W czerwcu 2012 roku wystąpił jako pierwszy akordeonista w historii w roli solisty z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej podczas koncertu dyplomantów UMFC. Regularnie odbywa tournee po Azji i Stanach Zjednoczonych. Ważną częścią jego działalności artystycznej jest ścisła współpraca z kompozytorami, m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Zygmuntem Krauze, Dariuszem Przybylskim, Wojciechem Blecharzem, Jagodą Szmytką, Piotrem Tabakiernikiem. Od października 2018 roku prowadzi klasę akordeonu w Hochschule für Musik w Detmold. W 2018 roku znalazł się w gronie nominowanych do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku.

Na spotkanie z Maciejem Frąckiewiczem zapraszamy w poniedziałek (23.09) w godz. 8.30.

Z kolei po godz. 9.30 opowiemy o niezwykłym wydarzeniu. 80 lat temu - 23 września 1939 roku odbył się ostatni koncert w Polskim Radiu. To był recital utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Władysława Szpilmana. Tego też dnia niemieckie bombardowania przerwały na lata funkcjonowanie rozgłośni. Teraz 23 września w holu głównym Muzeum POLIN zabrzmi Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina w wykonaniu Marcina Maseckiego, jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych pianistów młodego pokolenia. Utwór będzie poprzedzony emisją nagrań fragmentu wspomnień Władysława Szpilmana w wykonaniu Adama Woronowicza, aktora TR Warszawa, a także ambasadora Akcji Żonkile w 2019 r.

Ponadto w audycji:

- wywiady z laureatami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni;

- spacer z artystami po warszawskich galeriach, czyli relacja z Warsaw Gallery Weekend;

- podsumowanie Dialogu Dwóch Kultur w Krzemieńcu.

Nie zabraknie także konkursów "Do trzech razy sztuka" i "Płyta tygodnia". 

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w poniedziałek (23.09) w godz. 7-10.00. Program poprowadzi Paweł Siwek.

bch

Zobacz więcej na temat: akordeon
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Frąckiewicz. Z akordeonem na podbój Chin

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 11:36
- Dla wielu to może być zaskoczenie, ale akordeon stoi w Chinach bardzo wysoko. Jest cała masa laureatów konkursów akordeonowych pochodzących właśnie stamtąd. Na pewno jest to dla mnie nie bez znaczenia, że mogę akurat tam prezentować swój kunszt i polską muzykę - mówił w Dwójce artysta.
rozwiń zwiń