X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Frąckiewicz: jest coś erotycznego w akordeonie

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 13:00
- To napięcie towarzyszy wszystkim instrumentom, które się obejmuje, np. wiolonczeli - mówił w Dwójce muzyk, który nagrał płytę o miłosnym tytule "Portrait of a Lover".
Audio
  • Maciej Frąckiewicz o płycie "Portrait of a Lover" (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki" Maciej Frąckiewicz opowiadał o swoim pomyśle na album "Portrait of a Lover". - Chciałem nagrać płytę kolorową, pokazującą wszelkie moje możliwości. Pewnym spoiwem są tu aspekty miłosne.

Wirtuoz wyjaśnił, że tytuł krążka wziął się od zamykającej album kompozycji "Portret kochanki" Zygmunta Krauzego. Dzieło to tworzy pewną klamrę z otwierającym płytę cyklem Alfreda Schnittkego. - To muzyka napisana do sztuki Gogola, czyli wizja surrealistyczna. Zaraz po niej mamy dzieło Luciana Berio, w którym ten surrealizm się przeplata. W obu pojawiają się też aspekty miłości, a wszystko cementuje ostatni utwór "Portrait of a Lover". Pomiędzy mamy też tango Piazzolli, a tango to jest przecież walka miłości ze śmiercią, więc wszystko się tu ze sobą składa.

W audycji Maciej Frąckiewicz wyjaśnił, co łączy album z jego zwycięstwem w najstarszym niemieckim konkursie muzycznym. Muzyk zapowiadał też swój występ na festiwalu Sacrum Profanum, podczas którego zagra z półplaybacku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Maciej Frąckiewicz (akordeonista)

Data emisji: 23.09.2019

Godzina emisji: 8.30

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Frąckiewicz. Z akordeonem na podbój Chin

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 11:36
- Dla wielu to może być zaskoczenie, ale akordeon stoi w Chinach bardzo wysoko. Jest cała masa laureatów konkursów akordeonowych pochodzących właśnie stamtąd. Na pewno jest to dla mnie nie bez znaczenia, że mogę akurat tam prezentować swój kunszt i polską muzykę - mówił w Dwójce artysta.
rozwiń zwiń