X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka z czasów Wazów na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 13:20
W "Poranku Dwójki" zaprosimy Państwa na wyjątkową wystawę na Zamku Królewskim w Warszawie: "Świat polskich Wazów. Przestrzeń - ludzie - sztuka".
Plakat wystawy pt. Świat polskich Wazów. Przestrzeń  ludzie  sztuka
Plakat wystawy pt. "Świat polskich Wazów. Przestrzeń – ludzie – sztuka"Foto: materiały promocyjne

Ekspozycja jest wyjątkowa, bo została wzbogacona o obiekty, które wracają do Zamku po 350 latach: "Panorama Warszawy" Christiana Melicha ze starej Pinakoteki. Z National Gallery w Londynie udało się sprowadzić niezwykle cenne "Porwanie Europy" Guido Reniego, namalowane na zamówienie Władysława IV, a z Drezna - do niedawna przypisywany Rembrandtowi - "Portret starca” z kolekcji Jana II Kazimierza. Z Florencji - konterfekt Władysława Zygmunta jako wybranego cara moskiewskiego, z Pałacu Kwirynalskiego zaś - cenny kilim z herbem Zygmunta III, rozpoznany dopiero niedawno.

Wystawa jest próbą scalenia rozproszonej przez lata wazowskiej kolekcji artystycznej. Po wystawie po godz. 8.30 oprowadzą nas jej kuratorzy dr Jacek Żukowski i dr Zbigniew Hundert (transmisja wideo).

W audycji również opowiemy o projekcie "Be Inspired by Komeda". Wydarzenie to składa się przede wszystkim z koncertów młodych muzyków, którzy w swojej twórczości sięgają po motywy Krzysztofa Komedy. Na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury wystąpi zespół EAB oraz Kuba Więcek Trio. Projekt łączy działania z dziedziny muzyki i plastyki. W programie znalazły się też warsztaty tworzenia plakatów jazzowych dla młodzieży, które będą prezentowane na wystawie. Podczas jej wernisażu wystąpi Barbara Drazkov Drążkowska – ceniona pianistka znana z niekonwencjonalnego podejścia do muzyki. Wystarczy wspomnieć jej koncert grany w ciemności z noktowizorem (Niewidzialna Pianistka), z fonografami Edisona (Wax Music), czy autorską trasę koncertową na rowerze (Green Pianist). Pianistka tworzy swój rozpoznawalny język artystyczny, który łączy elementy muzyczne z performatywnymi i teatralnymi.

O Festiwalu porozmawiamy z Pauliną Czajor - kuratorką projektu oraz Kubą Więckiem.

Ponadto w audycji:

  • relacja z przyznania Nagrody Goncourtów
  • Elsberg Marc o swojej książce "Chciwość"
  • nominacje do Nagrody im. Józefa Mackiewcza 

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka" oraz "Płyta Tygodnia".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (5.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch


Zobacz więcej na temat: Zamek Królewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skarby dawnej Polski, czyli olśniewająca wystawa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 12:58
W audycji wybraliśmy się na wystawę "Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku", którą można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń