X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Napiórska: artysta nie siedzi i nie czeka na natchnienie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:57
- Wybierałam rozmówców, którzy mogliby opowiedzieć o tym, jak organizują swój czas pracy. Istotne dla mnie było to, jak mając dobę - tak jak wszyscy - dwudziestoczterogodzinną, z tej doby wyłuskują czas na pracę i twórczość - mówiła w Dwójce autorka drugiej części książki "Jak oni pracują".
Audio
  • Agata Napiórska o książce "Jak oni pracują 2" (Poranek Dwójki)

Agata Napiórska w książkowym cyklu "Jak oni pracują" przeprowadziła rozmowy z setką artystów, którzy mówili m.in. o swojej pracy, rytuałach, spędzaniu czasu wolnego i twórczości. Jednak autorka wywiadów podkreśla, że ta książka to przede wszystkim opowieść o wyznaczaniu samemu sobie granic i budowaniu ich struktury. Często okazuje się to rzeczą najbardziej skomplikowaną, kiedy okazuje się, że można zorganizować sobie weekend w środku tygodnia albo pracować w nocy.

- Te książki obalają też mit artysty, który siedziałby i czekał, aż natchnienie na niego spłynie - mówiła Agata Napiórska. - Bardzo często ta praca potrafi być męką, znojem, wręcz katorgą. Tak naprawdę oni nie pracują osiem godzin. Często zdarza się, że pracują godzin dwadzieścia. I owszem, ciężko jest pracować ciągiem, np. pisząc w pełnej koncentracji przez te osiem godzin, jednakże pamiętajmy, że praca twórcy to jest też szukanie koncepcji, zbieranie materiałów. To nie jest tylko samo fizyczne siedzenie przez komputerem - zaznaczyła autorka książki.

Czym zajmują się artyści poza tym, co widzimy w mediach? O tym w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Agata Napiórska (dziennikarka, tłumaczka, autorka książki "Jak oni pracują")

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 8.30

am/kk

Zobacz więcej na temat: KULTURA Paweł Siwek artysta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poezja i demony. Piotr Witkowski o raperze Chadzie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 11:52
- To nie jest film o szarej polskiej rzeczywistość i blokach – podkreślał Piotr Witkowski, odtwórca głównej roli w filmie Michała Węgrzyna "Proceder" opowiadającym o raperze Tomaszu Chadzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilu było Jonaszów Koftów? Biograf o słynnym artyście

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:00
- Nie da się uchwycić jednego Jonasza Kofty, każdy ma o nim swoją prawdę, swoje wspomnienie. Ja te puzzle składam – podkreślał Piotr Derlatka, autor książki "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie".
rozwiń zwiń