60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w internecie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 12:00
- Jesteśmy pierwsi z takim pomysłem w Polsce, w świecie tak się dzieje. I to nie jest łatwa decyzja, bo festiwal to spotkanie, to bycie razem w sali kinowej. Ale musieliśmy znaleźć jakąś alternatywę - tłumaczył Krzysztof Gierat, dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, mówiąc o tegorocznej, wirtualnej odsłonie tego prestiżowego wydarzenia.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Gieratem, dyrektorem 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (Poranek Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa StudioMaxx-Studio


Dwojka_NOSPR_1200x660_4.jpg
"Zostań w domu". Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce

- Sądzę, że to jest lepsza decyzja niż odwoływanie czy przekładanie festiwalu, bo nie zamrażamy tych filmów. Twórcy mogą pochwalić się swoją produkcją, a my swoją ponad półroczną pracą, którą wykonaliśmy, żeby się tymi filmami podzielić – podkreślał gość "Poranka Dwójki".

Jak opowiadał, tegoroczny festiwal będzie to "kino internetowe". - To nie będzie wchodzenie na VOD. Będziemy mieli normalne seanse (każdy film dwa razy w ciągu siedmiu dni), zostaną konkursy, jurorzy będą pracować, będzie werdykt. Musimy oczywiście ograniczyć wydarzenia towarzyszące, bo nie wszystko można przenieść do internetu. Ale będą spotkania z twórcami - zapewniał Krzysztof Gierat.

W rozmowie również o warunkach uczestnictwa w tej niecodziennej odsłonie Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz o jego programie.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Gierat (dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego)

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 8.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cudowna twórczość pana Wiesława

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 15:50
- Życie pana Wiesława Konecznego już od dzieciństwa było naznaczone niesamowitymi wydarzeniami - mówi o bohaterze swojego filmu "Z pogranicza cudu" Tomasz Jurkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Łysak: kamera pomagała mi w dyskusji z babcią

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 11:00
- Na przeszkodzie naszej relacji stanęła moja homoseksualna orientacja, której babcia nie była w stanie zaakceptować - mówił w Dwójce reżyser dokumentu "Miłość bezwarunkowa", nagrodzonego Złotym Lajkonikiem na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
rozwiń zwiń