"Kreatywna randka". Magdalena Lamparska: to będzie edycja online

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 09:00
- W tych czasach, które mamy obecnie, chcemy dotrzeć szerzej do osób zainteresowanych pisaniem, więc tak naprawdę to, co jest potrzebne, to dostęp do internetu, odwaga i chęci - mówiła aktorka i współzałożycielka fundacji Gerlsy o drugiej odsłonie "Kreatywnej randki" - warsztatów scenopisarskich kierowanych do osób, które chcą wyjść ze swoją twórczością poza szufladę własnego biurka.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shuttesrstock/Nitiphonphat

Posłuchaj
11:06 _PR2_AAC 2020_08_12-08-31-44.mp3 Magdalena Lamparska o warsztatach scenopisarskich "Kreatywna randka" (Poranek Dwójki)

Magdalena Lamparska wyznała, że już po pierwszej edycji "Kreatywnej randki" fundacja otrzymała pozytywną informację zwrotną od uczestników. - Te warsztaty nie polegały na surowych uwagach, tylko konstruktywnych wymianach. Również grupa była bardzo zróżnicowana, ponieważ niektórzy nie mieli doświadczenia uczestnictwa w warsztatach, natomiast część osób brała już udział w Polsce i za granicą. To było bardzo budujące i napędziło nas do działania - mówiła aktorka.

"New Stage!". Program dla teatralnych twórców >>>>

Tegoroczna odsłona, która ze względu na epidemię odbędzie się online, dzieli się na dwa etapy. - Pierwszy etap, to filmiki instruktażowe, które są na kanale YouTube fundacji Gerlsy, z wyjątkowymi gośćmi - specjalistami ze świata filmu. Do tego na stronie internetowej naszej fundacji w zakładce "warsztaty" są karty pracy, który pozwolą uczestnikom przenieść to, co mówi specjalista, na własny tekst. A od 15 sierpnia zaczynamy nabór - podkreśliła Magdalena Lamparska.

Poruszane zagadnienia mają zostać dopasowane zarówno do tych, którzy stworzenie pierwszego scenariusza mają jeszcze przed sobą, jak i do bardziej doświadczonych twórców, zainteresowanych procesem wdrażania scenariusza w etap realizacyjny.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Magda Lamparska (aktorka, współzałożycielka fundacji Gerlsy)

Data emisji: 12.08.2020

Godzina emisji: 8.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warsztaty filmowe z fundacją "Gerlsy"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 10:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z aktorką Magdaleną Lamparską, która zaprosiła na...."Kreatywną randkę". Za tym pojęciem kryją się bezpłatne warsztaty scenariuszowe prowadzone przez aktorki - wspomnianą Magdę Lamparską, Olgę Bołądź, scenarzystkę Julitę Olszewską i socjolożkę Jowitę Radzińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Towarzystwo niepokornych" o warsztatach scenariuszowych

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 22:35
Gościem audycji był reżyser Grzegorz Pacek, który poprowadzi warsztaty scenariuszowe w ramach Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęskno, Baasch, ekologia i nauka - startuje Centralny Plac Zabaw w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:03
Centralny Plac Zabaw w Lublinie po raz kolejny wystartuje już 1 sierpnia. Będą m.in. warsztaty ekologiczne, koncerty takich gwiazd jak Tęskno, Baasch czy Marek Dyjak. Wszystko oczywiście pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń