SyMfonia Serc

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 23:26
XVIII Nadzwyczajny Koncert Charytatywny na rzecz chorych na SM oraz finał VII edycji konkursu "Mazowiecka Akademia Książki".
Audio
  • Anna Gryżewska nt. XVIII Nadzwyczajnego Koncertu Charytatywnego nazwanego "SyMfonią Serc"
  • Relacja z uroczystego zakończenia VII edycji konkursu "Mazowiecka Akademia Książki" oraz rozmowa z Anną Hejman i Pawłem Łęczkiem

W piątkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o XVIII Nadzwyczajnym Koncercie Charytatywnym nazwanym "SyMfonia Serc". Współorganizatorami koncertu są: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Celem  koncertu jest podniesienie poziomu wiedzy o stwardnieniu rozsianym /SM/, angażowanie środowiska młodych muzyków w działania na rzecz ludzi chorych i niepełnosprawnych; integracja społeczna środowisk osób zdrowych i niepełnosprawnych oraz uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób chorych na SM. Młodzi artyści dają osobom chorym i niepełnosprawnym to, co mają najlepszego: swoje młodzieńcze umiejętności, pasję, czas, swoje serca i empatię. Opowiadała o tym pani Anna Gryżewska – prezes Polskiego Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Przedstawiliśmy również relację z uroczystego zakończenia VII edycji konkursu "Mazowiecka Akademia Książki". Dotychczas we wszystkich siedmiu edycjach konkursu, realizowanych w latach 2004-2010, zgłoszono łącznie ponad 150 prac, z których 19 zostało wydanych w serii Mazowiecka Akademia Książki. Są one dostępne w księgarniach oraz siedzibie MCKiS.

Nagrody otrzymali: Magdalena Layer-Sarzotti za "Aferę Kolekcjonera", Anna Kuczyńska-Skrzypek i zespół autorów za pracę "W Warszawie i nie tylko. Migawki z antropologii miasta" oraz Łukasz Perkowski i Paweł Łęczuk za "Migawki. Obiekt Warszawa". Nagrody wręczała dyrektor Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, pani Aleksandra Kielan. Z Anną Hejman, pomysłodawczynią Konkursu oraz z Pawłem Łęczkiem rozmawiał Tomasz Obertyn.

Program prowadził Paweł Sawicki.

Zobacz więcej na temat: Warszawa POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żegnaj smutku stwardnienia rozsianego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2010 11:37
Chorzy na stwardnienie rozsiane siedmiokrotnie częściej niż reszta społeczeństwa popełniają samobójstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójne wyróżnienie dla Elżbiety Korczyńskiej!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 11:02
Wczoraj przyznano odznaczenia osobom aktywnie działającym na rzecz poprawienia sytuacji chorych na SM. Podwójnie wyróżniono naszą redakcyjną koleżankę Elżbietę Korczyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowiecka Akademia Książki

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 10:45
2 grudnia poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu na publikacje o historii, tradycji i kulturze Mazowsza.
rozwiń zwiń