X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kalisz pod okupacją

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 18:00
Spotkanie z autorem powieści "Niemra" oraz rozmowa o przekładzie Tory na polski.
Audio

Gościem czwartkowego "Poranka Dwójki" był Arkadiusz Pacholski - historyk, pisarz, laureat Nagrody Kościelskich. Niedawno ukazała się jego nowa powieść zatytułowana "Niemra". Jej bohaterem zbiorowym jest społeczeństwo Kalisza pod hitlerowskim panowaniem. To niepolonocentryczne spojrzenie na okupację. Wśród bohaterów powieści są sprowadzeni do Wielkopolski przez nazistów bałtyccy folksdojcze i osiedli w mieście biali Rosjanie, w tle pojawiają się przesiedleńcy z Ukrainy oraz francuscy jeńcy pracujący w miejscowych zakładach.

Rozmawialiśmy także z rabinem Sachą Pecariciem, autorem pierwszego w historii przekładu Tory na język polski, uwzględniającego tradycyjne komentarze rabiniczne.

Polecamy naszą Płytę Tygodnia z kompletem utworów kameralnych na fortepian i instrumenty smyczkowe Gabriela Faure. Wśród wykonawców bracia Capucon, pianiści Michel Dalberto i Nicholas Angelich oraz kwartet Ebene.

Poza tym w "Poranku": Słowo na dzień, Kalendarium, piosenka z rekomendacją Joanna Szczepkowskiej, przegląd prasy oraz wiadomości i zaproszenia na imprezy kulturalne.

Program prowadził Paweł Sawicki.

Czytaj także

Internet może być błogosławieństwem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 11:47
- Profesor Miłosz popatrzył na mnie, złapał za bródkę i powiedział: "Jak na rabina, bródka jest za krótka”. Trzy tygodnie później wysłał mi swoje tłumaczenia - wspomina pierwsze spotkanie z Czesławem Miłoszem rabin Sacha Pecaric.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy oko za oko?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 08:50
Mieszkający w USA rabin Sacha Pecaric jest autorem nowego przekładu Tory na język polski.
rozwiń zwiń