REKLAMA

Upamiętnić polski jazz

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 14:06
O znaczeniu polskiej kultury ludowej i o Muzeum Historii Polskiego Jazzu.
Audio
Upamiętnić polski jazz
Foto: Glow Images/East News

We wtorkowym "Poranku Dwójki" naszym gościem był redaktor Marek Gaszyński, a pretekstem do spotkania stała się nowa inicjatywa, aby w Warszawie powstało Muzeum Historii Polskiego Jazzu. Przy okazji – w ramach jubileuszu 75 lat Programu 2 Polskiego Radia – rozmawialiśmy z gościem również o jego związkach z naszym programem.

Maria Baliszewska w rozmowie z Justyną Piernik opowiedziała o muzyce ludowej na antenie Polskiego Radia - o tym, jak się zmieniało podejście do folkloru. Sypnęła też garścią anegdot i wspomnień z nagrań terenowych.

Poza tym w Poranku Dwójki: "Słowo na dzień", "Kalendarium", przegląd prasy, wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz "Piosenka z rekomendacją" wybrana przez aktora – Marcina Przybylskiego.

Jak zwykle zapraszamy też do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia". Ty razem będzie to album: "The Art of Maurizio Pollini" – utwory m.in. Chopina, Mozarta, Beethovena, Bacha i Strawińskiego w nagraniach wybitnego pianisty, który w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia.
Potrójny album firmy Deutsche Gramophone.

Program poprowadził Tomasz Szachowski.