X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileuszowy Animator

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 17:23
V Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Poznaniu obchodzi w tym roku swoje pięciolecie.
Audio
  • Marcin Giżycki o V Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Poznaniu
  • Andrzej Dudziński o swojej sopockiej wystawie "Dzika geometria i asamblaże"
Fragm. plakatu tegorocznego Animatora
Fragm. plakatu tegorocznego AnimatoraFoto: mat. prasowe

Animator wpisał się na mapę najważniejszych festiwali tego typu na świecie. Największą nowością, jaką zdecydowali się wprowadzić w tym roku organizatorzy, jest konkurs filmów pełnometrażowych. Głównym wydarzeniem jest – oczywiście poza konkursami – szeroko zakrojona prezentacja animacji kanadyjskiej ze studia National Film Board. Jedną z gwiazd NFB był przez lata legendarny Norman McLaren, któremu zostanie poświęcony osobny seans. Na festiwalu będzie też obecny - z retrospektywą swych filmów - Normand Roger, najwybitniejszy kanadyjski kompozytor muzyki do filmów wielokrotnie nagradzanych Oscarami.
Jubileusz Animatora zbiega się z jubileuszem profesora Jerzego Kuci, jednego z najwybitniejszych polskich twórców animacji, obchodzącego w tym roku siedemdziesiąte urodziny.
Być może największą niespodzianką i odkryciem tegorocznej edycji festiwalu jest Bruce Bickford, niemal nieznany w Europie, ale otoczony legendą w USA twórca filmów plastelinowych, o którym film zrobił sam Frank Zappa.
Gościem Poranka był dyrektor artystyczny festiwalu Marcin Giżycki.
Opowiedzieliśmy również o wystawie Andrzeja Dudzińskiego "Dzika geometria i asamblaże" prezentowanej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. O eskpozycji mówił w naszej audycji sam artysta.
 13 lipca (piątek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arktyka Cię wzywa. Zobacz piękną animację

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 10:28
Nieustraszona bohaterka: Sasha martwi się o swojego dziadka - polarnika, który nie wrócił z ostatniej wyprawy. Zaciąga się na statek na północ.
rozwiń zwiń