Warszawskie Street Party!

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 14:53
25 sierpnia ulicami stolicy przeszła wielokulturowa, barwna parada.
Audio
Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2011
Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2011Foto: Rafał Hencel/mat. prasowe

W sobotnim "Poranku" zapraszaliśmy Państwa na Wielokulturowe Warszawskie Street Party. Ideą imprezy jest promowanie dialogu międzykulturowego wśród mieszkańców stolicy i ukazanie jej etnicznego bogactwa. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wielokulturowa parada otwierająca Street Party, nawiązująca do wydarzeń przypominających karnawał w Rio czy uliczne fiesty w Hiszpanii wyruszy o 13 z Placu Bankowego. Tym razem pod hasłem 'Wszyscy jesteśmy warszawiakami'. O programie wydarzeń w Poranku opowiadała Hana Umeda z Fundacji Inna Przestrzeń.
Przedstawiliśmy również relację z Festiwalu "Pieśń naszych korzeni", który odbywa się w Jarosławiu. O 20-letniej historii tego wydarzenia opowiadał Antoni Pilch, z którym rozmawiała Justyna Piernik.
Nasza sobotnia Folkowa Płyta - to tym razem był to album zespołu Wołosi i Lasoniowie. Ten improwizujący kwintet smyczkowy swoje niezwykle charakterystyczne brzmienie zawdzięcza współpracy muzyków klasycznych z pochodzącymi z Beskidu Śląskiego muzykami ludowymi.  
Audycję prowadził Piotr Kędziorek.

25 sierpnia (sobota)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jordi Savall: muzyka przenosi nas w duchową przestrzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:51
Niezwykłym akcentem zakończonego właśnie XX Festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu był występ Jordiego Savalla, jednego z najwybitniejszych interpretatorów muzyki dawnej. Koncert poświęcony był pamięci Montserrat Figueras, znakomitej katalońskiej śpiewaczki i jego zmarłej w 2011 roku żony.
rozwiń zwiń