X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto niezwykłych zeszytów

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 18:19
We wtorkowym poranku Poranka Dwójki powiemy o jubileuszu "Zeszytów Literackich. Pierwszy numer pisma ukazał się trzydzieści lat temu...
Audio
  • Marek Zagańczyk o jubileuszu "Zeszytów literackich"
  • Rozmowa z laureatami Gali Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich 2012
Grafika jubileuszowa ZL, źr. www.facebook.comzeszyty
Grafika jubileuszowa "ZL", źr. www.facebook.com/zeszyty

Kwartalnik powstał w Paryżu w roku 1982, numer 1 ukazał się w styczniu 1983, w Polsce publikowany od roku 1990, siedziba redakcji mieści się w Warszawie od roku 1992. Od 1 kwietnia 2005 wydawcą kwartalnika "Zeszyty Literackie" jest Fundacja Zeszytów Literackich, która publikuje też książki.

Wieczorem, 17 grudnia, w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala którą poprowadził Andrzej Seweryn. Wieczór wypełniły rozmowy o literaturze, debata zespołu redakcyjnego z udziałem Katarzyny Janowskiej i Adama Michnika, a także występ Grzegorza Turnaua.
Gościem Poranka był zastępca redaktora naczelnego "Zeszytów Literackich" Marek Zagańczyk.
Poza tym w audycji relacja z  Gali Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich 2012.
Ponadto: przegląd prasy, kalendarium i piosenka z rekomendacją. W tym tygodniu piosenki poleca aktorka Weronika Nockowska. Nie zabraknie również płyty tygodnia, którą jest album wydawnictwa CD Accor, na którym znajdują się Kantaty Nicoli Porpory wykonywane przez Artura Stefanowicza z towarzyszeniem zespołu Ensemble Club Europa.
Zapraszała  Izabela Żukowska

18 grudnia (wtorek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inne życie Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 09:22
Przywołujemy cienie wielkich postaci polskiej kultury 2. poł. XX wieku, odkrywamy biografię Iwaszkiewicza, rozmawiamy o Różewiczu - filmowcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być kochanymi, czyli 30 lat "Zeszytów Literackich" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 14:39
- W "Zeszytach" jest gdzieś u źródeł to niezniszczalne przekonanie, że słowo ma jakąś wartość. I w tym czasie, w którym literatura staje się coraz słabiej słyszalna, coraz mniej znaczy, należy jej udzielać wsparcia - mówi prof. Bronisław Maj, współgospodarz jubileuszowego wieczoru w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiersze jak głos Kuronia

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 16:00
- Witold Dąbrowski zawsze pisał utwory, które potem mogłem uważać za swój głos - mówił o poecie i działaczu opozycji Jacek Kuroń.
rozwiń zwiń