X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Takiej szopki nie widziałeś

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 17:00
W środowym, świątecznym "Poranku Dwójki" opowiemy o wystawie zatytułowanej "W godni czas. Twórcy ludowi o Bożym Narodzeniu".
Material z wystawy W godni czas. Twórcy ludowi o Bożym Narodzeniu. Muzeum Śląskie w Katowicach
Material z wystawy "W godni czas. Twórcy ludowi o Bożym Narodzeniu". Muzeum Śląskie w Katowicach Foto: mat. prasowe

Na wystawie, którą można oglądać w Muzeum Śląskim, zobaczymy muzealną kolekcję sztuki nawiązującej do Bożego Narodzenia - tematu, do którego twórcy ludowi sięgają z upodobaniem. Zbiór tworzony od połowy lat 80. XX wieku, czyli od momentu restytucji Muzeum, zawiera w większości prace współczesnych artystów. Wśród nich zobaczymy szopki, obrazy na szkle, a także repliki figur z lat międzywojennych do śląskich betlejek. Zaprezentowane zostaną różne typy szopek - domowe, ruchome i kukiełkowe szopki obnośne oraz krakowskie. Szczególnie cennymi i interesującymi zabytkami są szopka kukiełkowa autorstwa Anny i Józefa Hulków z Łękawicy k. Żywca oraz prace wybitnych szopkarzy krakowskich: Mariana Dłużniewskiego, Zbigniewa Gillerta i Jana Kirsza. Opowie o niej w naszej audycji współkuratorka Małgorzata Paul.
Ponadto w "Poranku": "Słowo na dzień", informacje kulturalne, "Piosenka z rekomendacją" (w tym tygodniu piosenki wybiera pianista - Janusz Olejniczak).

Będzie też nasza "Płyta tygodnia", a jest nią album Aleksandry Kurzak zatytułowany "Hej, Kolęda!" zawierający premierowe nagrania najpiękniejszych polskich kolęd w aranżacjach oraz pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Solistce towarzyszy w tym nagraniu orkiestra Sinfonia Varsovia. Gościem wyjątkowym i specjalnym jest Sebastian Karpiel-Bułecka, który oprócz partii w trzech duetach z Aleksandrą Kurzak zarejestrował dwa utwory jako solista. Album ten jest również wyjątkowy z tego względu, iż jest pierwszym w Polsce wydawnictwem noszącym znak Decca Classics – firmy fonograficznej, z którą artystka związana jest ekskluzywnym kontraktem.
Zaprasza Marcin Pesta.
26 grudnia (środa), godz. 6.00-9.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choinka ministra, barszcz dyrygenta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 23:00
O tym, jak spędzali dawne Święta, opowiadali w Dwójce ludzie polskiej kultury. Swoimi osobistymi wspomnieniami podzielił się między innymi Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 00:53
Szczególni goście. Znakomita muzyka. Rozmowy ważne i interesujące. Życząc Państwu pięknych, rodzinnych Świąt, zapraszamy do spędzenia ich również w towarzystwie Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń