X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galeria prawdziwych warszawiaków

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 19:00
W środowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o wystawie portretów pisarzy, których twórczość związana jest ze stolicą. Zapraszaliśmy też na przegląd najpiękniejszych filmowych pocałunków.
Audio
  • Katarzyna Betlińska i Tadeusz Cegielski o wystawie "Miejsce akcji: Warszawa"
  • Grzegorz Pieńkowski o przeglądzie najpiękniejszych pocałunków w historii kina prezentowanych w warszawskim Domu Spotkań z Historią
  • Teresa Budzisz Krzyżanowska o piosence "Lubię Wrony"
Galeria prawdziwych warszawiaków
Foto: ( www.daniel-libeskind.com)

Projekt artystyczny Katarzyny Betlińskiej "Miejsce akcji:Warszawa" prezentuje współczesnych pisarzy i ich narracyjne związki ze stolicą. Dwudziestu ośmiu twórców biorących udział w projekcie zdecydowało się na odpowiedzieć na pytanie: dlaczego piszę o Warszawie? Każdą wypowiedź uzupełnia artystyczny portret fotograficzny wykonany przez autorkę projektu, a całość pozwala wniknąć głębiej w fascynacje i zainteresowania bohaterów ekspozycji: Tadeusza Cegielskiego, Sylwii Chutnik, Mariusza Czubaja, Zygmunta Miłoszewskiego, Marka Nowakowskiego, Joanny Papuzińskiej, Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, Krzysztofa Vargi i innych.
Gośćmi "Poranka" byli Katarzyna Betlińska i Tadeusz Cegielski. Wystawa czynna jest dla zwiedzających od piątku, 15 lutego w

Jedna
Jedna z prac Katarzyny Betlińskiej. Mat. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

W audycji rozmawialiśmy też z Grzegorzem Pieńkowskim o słynnych filmowych pocałunkach…
Ponadto w "Poranku": przegląd prasy, kalendarium i piosenka z rekomendacją. W tym tygodniu piosenki poleca Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Nie zabraknie również płyty tygodnia, którą w tym tygodniu jest wyjątkowy podwójny album Tomasza Stańki i New York Quartet "Wisława". Jak zawsze będziemy też mieli dla słuchaczy zaproszenia na wydarzenia kulturalne.
Audycję poprowadził Piotr Kędziorek.
14 grudnia

"Piosenka z rekomendacją" Teresy Budzisz - Krzyżanowskiej:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najmocniejsza scena teatralna jest w...

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 10:16
Warszawa kontra Łódź. W stolicy na scenach teatrów adaptacje scenariuszy filmowych. A w Łodzi? Tam definitywnie działa jedna z najlepszych scen w Polsce. Co od nowego roku wydarzyło się w polskich teatrach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stołeczny Teatr Polski świętuje setne urodziny

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 14:32
29 stycznia 1913 roku na deskach warszawskiego teatru odbyła się pierwsza premiera. Wystawiono spektakl "Irydion" Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Arnolda Szyfmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Widoki dawnej Warszawy: akwarele Kopczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 15:27
Akwarele autorstwa malarza Bronisława Kopczyńskiego przedstawiające często już nieistniejące widoki dawnej Warszawy głównie Starego Miasta i Pragi z lat 1916-49 będzie można od środy oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy.
rozwiń zwiń