Przed Podlaską Oktawą Kultur

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 15:05
O tej największej na Podlasiu imprezie folklorystycznej, prezentującej zróżnicowanie kultur regionu i folklor mniejszości zamieszkujących tę krainę w "Poranku Dwójki" opowie Andrzej Dyrdał - dyr. Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.
Przed Podlaską Oktawą Kultur
Foto: materiały promocyjne

Tegoroczna Podlaska Oktawa Kultur odbędzie się w dniach 22-28 lipca. W jej trakcie będzie można posłuchać dorobku artystycznego zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami. O imprezie porozmawiamy po godz. 8.35.

Natomiast po godz.9 Maria Pomianowska w rozmowie z Anną Szwczuk przedstawi kolejne gwiazdy zbliżającego się festiwalu "Skrzyżowanie Kultur", a o godz. 9.30 odwiedzi nas w studiu Katarzyna Żukowska z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, aby przedstawić bogatą ofertę dla dzieci przygotowaną w okresie wakacyjnym przez to muzeum.

Poza tym w Poranku Dwójki: "Słowo na dzień", "Kalendarium", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy,  wiadomości kulturalne oraz do wygrania nasza płyta folkowa - tym razem podwójny album - CD i DVD - Bester Quartet "Krakoff".

Program prowadzi Piotr Kędziorek,
20 lipca (sobota) godz. 6.00-10.00.

Zobacz więcej na temat: folk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jak my pomremy, któz to będzie ten świat ciesył po nas"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 22:00
Jesienią 1998 roku Polskie Radio zawitało do Poronina, by zarejestrować grę kapeli braci Trebuniów-Tutków. Rozmawiało też z najwybitniejszym prymistą (na podhalańskim Władysławem Trebunią-Tutką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak grała Kapela ze Wsi Warszawa!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 10:00
W pierwszym koncercie 16. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wystąpili między innymi ubiegłoroczni laureaci Folkowego Fonogramu Roku: Kapela ze Wsi Warszawa. Obejrzyj ich znakomity występ, zobacz, kto dziś zagra na "Nowej Tradycji"!
rozwiń zwiń