X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radomsko staje się stolicą Różewiczów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 09:00
- Najbardziej mnie cieszy, że ta impreza zagarnia młodzież, która ma szansę się wypowiedzieć poprzez etiudy filmowe, czy spektakle teatralne, a także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitości - na 5. Różewicz Open Festiwal w Radomsku zapraszała jego dyrektor artystyczna, profesor Barbara Osterloff.
Audio
  • Radomsko staje się stolicą Różewiczów (Poranek Dwójki)
  • Reżyser Adam Orzechowski o "Seansie" Noela Cowarda na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Gdańsku (Poranek Dwójki)
Radomsko nocą
Radomsko nocąFoto: Bigmac3986, domena publiczna, wikipedia

To właśnie w Radomsku dorastały trzy wybitne osoby, o trzech różnych pasjach: Janusz, Tadeusz i Stanisław Różewiczowie. Dlatego stałym elementem festiwalu są m.in. spektakle, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne, konkurs poetycki oraz spotkania ze znakomitymi osobami. Celem festiwalu jest nie tyko propagowanie twórczości Braci Różewiczów, lecz także, a raczej przede wszystkim promocja sztuki oraz inspirowanie dla młodych ludzi. Ma on zachęcać uczestników do rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych. O szczegółach programu tegorocznej edycji profesor Barbara Osterloff opowiadała w "Poranku Dwójki" Pawłowi Sawickiemu.

- Najmniej znnay szerokiemu audytorium jest dorobek Janusza Rożewicza, najstarszego spośród braci, świetnie się zapowiadajającego poety, niestety przedcześnie zmarłego - mówił między innymi. - Ale jako żołnierz pańswta podziemnego, zabity przez Niemców podczas okupacji, zaczyna zwracać uwagę młodych ludzi. Świadczy o tym chociażby popularność zorganizowanego przez nas ogólnopolskiego konkursu poetyckiego - podkreśla.

W audycji zapowiedzileiśmy również premierę "Seansu" Noela Cowarda na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda to pretekst do wybornej zabawy odwiecznymi damsko-męskimi konfliktami, z niegłupim jednak podtekstem. Naszym gościem był reżyser Adam Orzechowski.

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radomsko braci Różewiczów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 11:20
- Tadeusz dostał takie imię na cześć Kościuszki, bo w tym domu wisiał portret Naczelnika na ścianie - opowiadała w Dwójce Maria Dębicz, znawczyni twórczości Tadeusza Różewicza i jedna z bohaterek reportażu poświęconego rodzinnej miejscowości braci Różewiczów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radomsko: "Różewicz Open Festiwal" już w październiku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 12:03
Spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne i konkurs poetycki- to elementy programu piątej edycji "Różewicz Open Festiwal", który rozpocznie się na początku października w Radomsku.
rozwiń zwiń