REKLAMA

"Blackout" - elektryczna apokalipsa Europy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 15:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Markiem Elsbergiem, by porozmawiać o jego nowym thrillerze naukowym. Transmisja wideo na naszej stronie.
Audio
  • Marc Elsberg o książce "Blackout". Rozmawia Tomasz Obertyn (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Krzysztof Justyński o grze "Zaginięcie Ethana Cartera" (Poranek Dwójki)
Thriller naukowy Blackout przedstawia czarny scenariusz wydarzeń, które mogłyby nastąpić, gdyby w Europie zabrakło prądu (na zdjęciu Nowy Jork pozbawiony prądu przez huragan Sandy)
Thriller naukowy "Blackout” przedstawia czarny scenariusz wydarzeń, które mogłyby nastąpić, gdyby w Europie zabrakło prądu (na zdjęciu Nowy Jork pozbawiony prądu przez huragan Sandy)Foto: FLICKR/ Alec Perkins/C.C. 2.0

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego.
Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Zaczyna brakować podstawowych środków do życia: wody, jedzenia, ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę...

Tak przedstawia się fabuła nowej książki Marka Elsberga zatytułowanej "Blackout".

W audycji rozmawialiśmy też na temat gry "Zaginięcie Ethana Cartera", która dostała nominację do nagrody przeglądu Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA).

W naszym konkursie "Płyta tygodnia": długo oczekiwany "The Chopin Album" duetu Sol Gabetta (wiolonczela) - Bertrand Chamayou (fortepian). Poza tym w Poranku "Słowo na dzień", "Piosenka z rekomendacją" (od Janusza Majewskiego), "Archiwalnia", Przegląd prasy i "Wiadomości kulturalne".

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Tomasz Obertyn
Goście: Marc Elsberg (pisarz) i Maciej Zgondek (tłumacz), Krzysztof Justyński (designer)

Data emisji: 17.02.2015

Godzina emisji: 6.00

materiały prasowe Wydawnictwa W.A.B./bch/jp

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA NAUKA Tomasz Obertyn
Czytaj także

Afrykańska podróż Łukasza Orbitowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 20:00
- Dziś ludzie jadą na weekend do Barcelony i piszą o tym książkę, pomyślałem, że mi też wolno - mówił w Dwójce pisarz, które opublikował właśnie swoje zapiski z podróży do RPA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmierzyć się z traumą. "Mała zagłada" Anny Janko

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:00
- Długo musiałam czekać na tę książkę, nie byłam gotowa, nie dojrzałam do wiedzy o Sochach - mówiła Anna Janko o drodze, jaką musiała przejść, by napisać "Małą zagładę".
rozwiń zwiń