Funkcjonalna wizja Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 09:00
W "Wybieram Dwójkę" porozmawiamy o wznowionej książce "Warszawa funkcjonalna" z roku 1934, w której dwoje wybitnych urbanistów zaproponowało odważną acz racjonalną wizję miasta.
Warszawa
WarszawaFoto: sxc.hu

"Warszawa funkcjonalna" Szymona Syrkusa i Jana Chmielewskiego – to pionierskie dzieło dowodzące siły polskiej urbanistyki lat 30. Chwalona przez Le Corbusiera i Gropiusa, wpłynęła na wizję Stefana Starzyńskiego. O tej szczególnej książce, wznowionej niedawno przez Centrum Architektury, i o tym, co po niej zostało, porozmawiamy dziś z Grzegorzem Piątkiem – redaktorem nowego wydania.
W audycji ponadto relacja z dyskusji podsumowującej Rok Lutosławskiego w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, zapowiedź premiery "Dziwki z Ohio" w Teatrze WarSawy, a także zaproszenie na dzisiejszy Dwójkowy Koncert Bożonarodzeniowy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Na audycję zaprasza Adam Suprynowicz.

17 grudnia (wtorek), godz. 16.00

/
Zobacz więcej na temat: architektura Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sześć pięter luksusu" - historia Domu Braci Jabłkowskich

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 12:12
"Sześć pięter luksusu” Cezarego Łazarewicza to opowieść o gmachu, którego akt erekcyjny wmurowano dokładnie sto lat temu, 4 września 1913 roku. Autor książki będzie dziś gościem "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klątwa Warszawy" - reportaż Hanny i Adama Bogoryja-Zakrzewskich

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 09:25
Wtorek, 3 września 2013, godz. 18.15, Program 3. Deweloper planuje wybudować apartamentowiec w odległości ośmiu metrów od gmachu Szkoły Podstawowej nr 75 i jej klas. Uczniowie będą narażeni na małą ilość światła, które „zabierze” ten wysokościowiec, hałas podczas budowy, ewentualne zagrożenie bezpieczeństwa spowodowane tą inwestycją, konieczność nauki przy zamkniętych oknach.
rozwiń zwiń