X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile w Polakach jest muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 19:00
- Interesuje nas każde, niekoniecznie profesjonalne, uprawianie muzyki, choćby w formie nucenia pod nosem - opowiadał w Dwójce Mateusz Miguc, członek zespołu badającego aktywność muzyczną Polaków.
Audio
  • Ile w Polakach jest muzyki? - rozmowa z Mateuszem Migucem
  • Leszek Długosz o książce wspomnieniowej poświęconej Piwnicy pod Baranami (Wybieram Dwójkę)
Ile w Polakach jest muzyki?
Foto: Glow Images/East News

Badania prowadzone przez Fundację "Muzyka jest dla wszystkich" mają za zadanie określić poziom edukacji muzycznej i stopień rozpowszechnienia podstawowych aktywności muzycznych w społeczeństwie. - Z perspektywy psychologicznej każdy z nas ma w sobie potrzebę ekspresji - przekonywał w "Wybieram Dwójkę" psycholog Mateusz Migut. - Muzyka jest świetnym medium do uzewnętrzniania emocji i rozwijania kontaktów międzyludzkich. Choćby dlatego warto się jej oddawać.

Fundacja za jeden z głównych celów stawia sobie animowanie nieformalnej edukacji muzycznej, czyli wszystkiego, co znajduje się pomiędzy biegunami kształcenia w akademiach i szkołach muzycznych oraz edukacji w szkołach powszechnych.

- Te dwa obszary są dość dobrze zbadane. Niewiele natomiast wiadomo o wszelkich działaniach poza tymi strukturami takich jak: muzykowanie w domach kultury, prywatne lekcje muzyki, czy muzykowanie "po domach". Chcemy zbadać rozpowszechnienie tego typu praktyk z całym wyczuleniem na ich nieuchwytność, bo łatwo jest zlekceważyć deklaracje typu "ja tylko plumkam na gitarze" czy "bawię się na komputerze" - wyjaśniał gość Adama Suprynowicza.

W badaniu można wziąć udział do połowy lutego. Więcej na ten temat w nagraniu audycji i na stronie Fundacji.

***
W audycji rozmawialiśmy również z Leszkiem Długoszem o jego książce wspomnieniowej, poświęconej Piwnicy pod Baranami.

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czego nie wolno nam usłyszeć?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 20:00
- Cała ta książka jest w pewnym sensie o tym, jak tracimy dźwięk i co się z nim dzieje, gdy już się z nas wydobędzie - mówił w Dwójce Michał Libera, autor pracy "Doskonale zwyczajna rzeczywistość".
rozwiń zwiń