X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Za drzwiami" – studium szaleństwa. Premiera nagrodzonego słuchowiska!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 13:00
- Czytając scenariusz, miałem wrażenie, że jest to kontynuacja "Obywatela Piszczyka" - opowiadał w Dwójce Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w słuchowisku Liliany Bardijewskiej, które na naszej antenie już w dzisiejszy wieczór.
Audio
  • Janusz Kukuła i Adam Woronowicz o słuchowisku Liliany Bardijewskiej "Za drzwiami" (Wybieram Dwójkę)
  • Michał Zadara o premierze pierwszej odsłony "Dziadów" w Teatrze Polskim we Wrocławiu (Wybieram Dwójkę)
  • Katarzyna Czayka-Chełmińska ze Szkoły Liderów o książce "Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli" (Wybieram Dwójkę)
  • Anna K. Kłys o książce "Brudne serca" (Wybieram Dwójkę)
Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w słuchowisku Za drzwiami Liliany Bardijewskiej
Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w słuchowisku "Za drzwiami" Liliany BardijewskiejFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

"Za drzwiami" zdobyło trzecią nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i ZAiKS. Wyreżyserował je Janusz Kukuła, który w audycji "Wybieram Dwójkę" uchylił rąbka tajemnicy na temat radiowego spektaklu: - Czeka Państwa rozszyfrowywanie zagadki, bo jak każdy dobry scenariusz, tak i ten można odczytywać na różne sposoby - opowiadał.

Słuchowisko Liliany Bardijewskiej przedstawia studium szaleństwa człowieka, który nie radzi sobie ze światem. W związku z drobnymi katastrofami, które wydarzają się w jego życiu, osobowość głównego bohatera ulega rozpadowi.

- Kluczem do zrozumienia tego człowieka jest pustka, która go otaczała w dzieciństwie, a którą próbuje on przezwyciężyć w życiu dorosłym - podpowiadał dyrektor Teatru Polskiego Radia.

W główną postać wcielił się Adam Woronowicz, który w rozmowie z Dawidem Dziedziczakiem wyjaśniał, że historia jego bohatera jest symboliczna dla jego pokolenia. Więcej na temat słuchowiska, które swoją premierę będzie miało w sobotę 15 lutego o godz. 19.00 - w nagraniu audycji.
***
Ponadto w "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z Michałem Zadarą o premierze pierwszej odsłony "Dziadów" w Teatrze Polskim we Wrocławiu (spektakl zostanie przygotowany w trzech częściach; premiera pierwszej odbędzie się w najbliższą sobotę).
***
Spotkaliśmy się też z Katarzyną Czayką-Chełmińską ze Szkoły Liderów poświęcone książce "Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli" (zbiór zaskakujących historii o liderach lokalnych, ludziach z wizją i pasją, działających na rzecz małych społeczności w najrozmaitszych zakątkach Polski).
***
Rozmawialiśmy również z  Anną K. Kłys – autorką książki "Brudne serca". Jest to spisana na podstawie zachowanych dokumentów historia dwóch młodych Polaków, którzy w pierwszych latach po II wojnie światowej prowadzą ze sobą śmiertelny pościg – jeden jest funkcjonariuszem UB, drugi chłopakiem z lasu.
Audycję przygotowała Katarzyna Nowak.
bch/jp

Zobacz więcej na temat: premiera słuchowisko TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Za drzwiami" – premiera nagrodzonego słuchowiska!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 15:36
Słuchowisko Liliany Bardijewskiej "Za drzwiami" zdobyło trzecią nagrodę ex aequo w konkursie zorganizowanym przez Program 2 Polskiego Radia i ZAiKS. W roli głównej - znakomity Adam Woronowicz!
rozwiń zwiń