X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żegnamy Antoniego Buchnera

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 00:00
Zmarłego właśnie znakomitego muzykologa wspominał w audycji "Wybieram Dwójkę" profesor Michał Bristiger.
Audio
  • Profesor Michał Bristiger o Antonim Buchnerze (Wybieram Dwójkę)
  • Dawid Dziedziczak rozmawia z Rodrigo Garcíą oraz Michałem Merczyńskim (Wybieram Dwójkę)
  • Andrzej Kwieciński i Joanna Grotkowska 0 61. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów (Wybieram Dwójkę)
  • Tomasz Mościcki recenzuje warszawskich "Zbójców" (Wybieram Dwójkę)
  • Beata Stylińska o II Konwencji Muzyki Polskiej (Wybieram Dwójkę)
Antoni Buchner
Antoni BuchnerFoto: Tomasz Mazurek

Kiedyś Antoni Buchner zadał grupie studentów pytanie: „Czy ktoś z państwa mógłby mi powiedzieć, kiedy ostatnio myślał?”. Pytanie zadźwięczało obraźliwie, tym bardziej, że uderzyło z zaskoczenia - nie było skutkiem nagłej irytacji wykładowcy, na próżno starającego się wyrwać rozmówców z umysłowego letargu. Część z nich pozostała obrażona słysząc w pytaniu zjadliwe zatroskanie, dla części jednakże stało się ono niebanalną informacją: homo sapiens, jeśli już, myśli z rzadka, za myślenie biorąc całą masę umysłowych czynności do myślenia często - to fakt - łudząco podobnych.

(Andrzej Chłopecki, 1993)

[...]

Ponadto w popołudniowej audycji Dwójki zaprosiliśmy Państwa na trzytygodniowe maltańskie lato! Spektakle teatralne i taneczne, performance, koncerty, filmy, sztuki wizualne, warsztaty i spotkania trwać będą od 9 maja w kilkunastu miejscach Poznania.

Bohaterem tegorocznej Malty jest Rodrigo García – kurator idiomu "Ameryka Łacińska: Mieszańcy". Garcia, w roli reżysera teatralnego, przywiezie do Poznania swój ikoniczny spektakl "Golgota Picnic", który wzbudzał gwałtowne reakcje widzów w najważniejszych ośrodkach teatralnych świata. Jego twórczość wstrząsa, grozi i prowokuje. Sam Garcia mówi o niej "mam do zaoferowania poezję, ale wielu ludzi nie jest na nią gotowych”. Co poza tym czeka nas na Malta Festival Poznań? O tym Dawid Dziedziczak rozmawiał z Rodrigo Garcíą oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Michałem Merczyńskim.

W audycji opowiedzieliśmy też o naszym sukcesie - utwór Andrzeja Kwiecińskiego zgłoszony przez Polskie Radio tryumfuje na 61. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów. Zrecenzowaliśmy również "Zbójców" w Teatrze Narodowym w Warszawie, a także przedstawiliśmy relację z II Konwencji Muzyki Polskiej. Audycję poprowadził Adam Suprynowicz.

bch/jp/mm

Zobacz więcej na temat: Poznań
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trędowata w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 10:34
Gośćmi Dwójki będą w środę Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski, którzy zapowiedzą premierę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. To adaptacja "Trędowatej" Heleny Mniszkówny w reżyserii Wojciecha Farugi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego powstańcy nie pamiętają kolorów?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 19:00
- Podczas wystawy "Kolor wolności" zauważyliśmy, że ludzie patrzą na dobrze sobie znane, lecz pokolorowane zdjęcia z Powstania jak na zupełnie nowy, współczesny świat - opowiadał Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, o narodzinach pomysłu na niezwykły film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski dzień na 61. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 18:00
W czwartek w Helsinkach odbyła się prezentacja zgłoszonych przez Polskie Radio utworów Aleksandra Nowaka i Andrzeja Kwiecińskiego. W "Wybieram Dwójkę" Joanna Grotkowska przedstawiła relację z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń