X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbuntowany Pinokio

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 08:59
Na premierę niekonwencjonalnego spektaklu w reżyserii Anny Smolar zapraszaliśmy do Nowego Teatru w audycji "Wybieram Dwójkę".
Audio
  • Zapowiedź spektaklu "Zbuntowany Pinokio" w Nowym Teatrze (Wybieram Dwójkę)
  • Magdalena Sendecka o filmie "Eastern Boys" w reżyserii Roberta Campillo (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa o projekcie "Movie Guide Dog", czyli aplikacji na telefon z audiodeskrypcją ułatwiającą odbiór filmów osobom niewidomym (Wybieram Dwójkę)
Zbuntowany Pinokio
Foto: materiały promocyjne

Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę.
Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości. I – prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników – podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje wierny swoim marzeniom.
Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od idealu, za to wiecznie niezależny.

W audycji gościliśmy również Magdę Sendecką, która zrecenzowała film "Eastern Boys" w reżyserii Roberta Campillo; rozmawialiśmy też o projekcie "Movie Guide Dog", czyli aplikacji na telefon z audiodeskrypcją ułatwiającą odbiór filmów osobom niewidomym.

"Wybieram Dwójkę" poprowadził Adam Suprynowicz.

mm/jp/nowyteatr.org

Zobacz więcej na temat: dzieci FILM TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polowanie na rycerza bez konia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 10:02
– Pisząc historie o nietypowych bohaterach, próbujemy walczyć z gotowymi schematami – mówią w Dwójce młodzi autorzy bajek dla dzieci, którzy wiedzą, że absurdy są czasem potrzebne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama, tata do teaTRu!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 14:39
Mama, tata do teaTRu! to projekt TR Warszawa skierowany do rodzin z małymi dziećmi. W czasie trwania wybranych spektakli teatralnych, na które organizatorzy zapraszają rodziców i opiekunów, organizowane są tematyczne warsztaty dla dzieci.
rozwiń zwiń