X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Julia Hartwig śni swoich przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 12:40
- To szczęście, że mogę nazwać siebie przyjacielem Julii - mówił w Dwójce Jarosław Mikołajewski, autor rozmów z poetką zebranych w tomie "Największe szczęście, największy ból".
Audio
  • Barbara Gawryluk rozmawia z Jarosławem Mikołajewskim o książce "Największe szczęście, największy ból" (Wybieram Dwójkę)
fragment okładki książki Największe szczęście, największy ból
fragment okładki książki "Największe szczęście, największy ból”Foto: materiały promocyjne Wydawnictwo A5

Julia Hartwig uchodzi za osobę skrytą, niechętnie mówi o sobie. - Znam przypadki, gdy ktoś przeprowadził z nią rozmowę, ale potem coś ją zniechęciło i wywiad się nie ukazał – opowiadał Jarosław Mikołajewski. Ich wspólna książka "Największe szczęście, największy ból” to zbiór rozmów, które prowadzili przez wiele lat. Julia Hartwig wspomina w niej wielu przyjaciół, jednak uderzające są słowa o samotności. Ludzie, z którymi była związana, w naturalny sposób odchodzą. – Śni swoich przyjaciół, ponieważ ich ubywa – mówił Mikołajewski. - Wygrzebuje ich z pamięci, by przekazać to, co bez niej nie zostanie nigdy przekazane. We śnie spotyka tych, których w świecie rzeczywistym spotkać nie może.

Autorka: Barbara Gawryluk

Gość: Jarosław Mikołajewski (poeta, pisarz, tłumacz)

Audycja: "Wybieram Dwójkę"
Data emisji:
4.11.2014

Godzina emisji: 16.00

iż/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz prywatny: zachłanny, aktywny, lubił marcepany

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 11:00
- To było dziwne uczucie: obcowanie z nim na co dzień, pozwalanie sobie na ryzykowne żarty w jego obecności - tak o Czesławie Miłoszu opowiadali w Dwójce jego przyjaciele i współpracownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Hartwig: pisaliśmy bolesne listy o trudnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 12:05
Właśnie ukazały się trzy obszerne tomy listów, które Julia Hartwig i jej mąż, Artur Międzyrzecki, pisali do Anny i Jerzego Turowiczów, Katarzyny i Zbigniewa Herbertów oraz Czesława Miłosza. O tych listach poetka opowiada na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owoce życia Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 11:00
- Jej warsztat twórczy nieustanie się rozwija, cały czas jest w fazie postępu - mówił w Dwójce poeta i krytyk literacki Janusz Drzewucki. Rozmawialiśmy o późnej twórczości Julii Hartwig i jej najnowszym tomie poetyckim "Zapisane".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Kofta: życie składa się z listów

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 07:30
- Mail nie zastąpi odręcznie napisanego listu. To, co jest na papierze, ma inną wartość. Również z listów składa się życie człowieka, warto je dokumentować - powiedziała w audycji "Cztery pory roku" pisarka i felietonistka Krystyna Kofta.
rozwiń zwiń