Jak stawiać pomniki polskiej muzyki dawnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 09:45
O konferencji zatytułowanej "Z problemów edytorstwa muzyki dawnej" w Instytucie Sztuki PAN opowiedziała Barbara Przybyszewska-Jarmińska.
Audio
  • Barbara PrzybyszewskaJarmińska o konferencji "Z problemów edytorstwa muzyki dawnej". Rozmawiała Beata Stylińska (Wybieram Dwójkę)
  • Anda Rottenberg o wystawie "Postęp i higiena" w warszawskiej Zachęcie (Wybieram Dwójkę)
  • Grzegorz Chojnowski o cięciach finansowych w Dolnośląskiej kulturze (Wybieram Dwójkę)
Jednym ze skarbów polskiej muzyki dawnej jest Graduale de sanctis w Krakowie, iluminowany rękopiśmienny kodeks muzyczny powstały w 1528 w klasztorze augustianów w Krakowie
Jednym ze skarbów polskiej muzyki dawnej jest Graduale de sanctis w Krakowie, iluminowany rękopiśmienny kodeks muzyczny powstały w 1528 w klasztorze augustianów w KrakowieFoto: Biblioteka Narodowa w Warszawie, polona.pl

Konferencję zorganizowano w 50. rocznicę wydania pierwszego tomu serii "Monumenta Musicae in Polonia".
W audycji opowiedzieliśmy też o nowej wystawie w warszawskiej Zachęcie, gdzie od piątku będzie można oglądać ekspozycje prac ponad dwudziestu artystów zatytułowaną "Postęp i higiena". Kuratorką wystawy jest Anda Rottenberg. Wśród eksponatów znalazły się dzieła Luca Tuymansa, Jana Fabre'a, Gerharda Richtera, Yael Bartany, Mirosława Bałki, Zbigniewa Libery i Joanny Rajkowskiej. Część prac powstało specjalnie z okazji wystawy.

Przedstawiliśmy ponadto relację z wrocławskiej konferencji zorganizowanej w związku z niepokojącymi zmianami dotyczącymi finansowania dolnośląskich instytucji kultury.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Adam Suprynowicz
Data emisji:
26.11.2014
Godzina emisji:
16.00

mcjpbch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Bach z serca, a nie z nut

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 15:00
– Mam wrażenie, że Pierre Hantaï nie tyle pracuje z partyturą, ile muzykę Bacha ma po prostu w sobie – mówiła Magdalena Łoś o nowej płycie klawesynisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cecilia Bartoli. Włoszka i przyjemności języka rosyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 18:00
– Ku mojemu zdumieniu okazało się, że istnieje muzyka barokowa w języku rosyjskim – powiedziała śpiewaczka, która wydała właśnie album "Sankt Petersburg".
rozwiń zwiń