Całkiem nowa muzyka w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 20:00
Festiwal "Brand-New Music”, którego gościem specjalnym jest w tym roku Helmut Lachenmann, odbywa się w dniach 2-5 grudnia w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Audio
  • Zaproszenie na festiwal "Brand-New Music” (Wybieram Dwójkę)
  • Wystawa "Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich" w Muzeum Manggha w Krakowie (Wybieram Dwójkę)
  • Mariusz Urbanek o swojej książce "Genialni - lwowska szkoła matematyczna" (Wybieram Dwójkę)
Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Katowicach, będzie jedną ze scen festiwalu Brand-New Music.
Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Katowicach, będzie jedną ze scen festiwalu "Brand-New Music”.Foto: Wikipedia/Lestat (Jan Mehlich)/ C.C. 3.0

Oprócz dzieł wybitnego niemieckiego kompozytora podczas festiwalowych koncertów usłyszymy - po raz pierwszy - kompozycje Krzysztofa Gawlasa, Joanny Szymali oraz Sławomira Wojciechowskiego.

W audycji opowiadaliśmy ponadto o wystawie "Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich" w Muzeum Manggha w Krakowie, a także rozmawialiśmy z Mariuszem Urbankiem, autorem książki "Genialni - lwowska szkoła matematyczna", poświęconej osiągnięciom, karierom naukowym i pozanaukowym reprezentantów tytułowego środowiska - w okresie dwudziestolecia międzywojennego, w trakcie drugiej wojnie światowej i po niej.
***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Adam Suprynowicz

Data emisji: 2.12.2014
Godzina emisji:
16.00

mc

Zobacz więcej na temat: Katowice MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Wnuk-Nazarowa: mamy salę na miarę NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:40
- Tu nie ma miejsca na lekkość i biel, bo nie gra tu zespół kameralny, tylko orkiestra, która potrafi czołgiem przejechać - tak o nowej siedzibie NOSPR mówi jej dyrektor programowa Joanna Wnuk-Nazarowa. Historię budynku przypomnieliśmy przed koncertem inaugurującym jego otwarcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Peter Schneider: Symfonia Asrael to najlepszy utwór stworzony na orkiestrę

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 14:00
- Nie ma zbyt wielu dzieł, które pozwalają na kreatywne wykonanie, a to takim właśnie jest - mówił w Dwójce dyrygent, który wraz z Wiedeńskimi Filharmonikami, uświetnił otwarcie nowej siedziby NOSPR utworem wyjątkowo rzadko pojawiającym się w programach koncertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Szostak: musieliśmy zniszczyć nuty Pawła Szymańskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:00
- Ta sala jest przerażająco ogromna. Bałam się, że ta moja osiemnastka, w porywach dwudziestka muzyków, zginie. Okazuje się, że nic nie zginęło i w najdalszej części sali słychać każdy szelest, szept - o koncertowych warunkach w nowej siedzibie NOSPR opowiadała dyrygentka zespołu Camerata Silesia.
rozwiń zwiń