Unia polsko-słowacka w Koszycach

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 09:00
O niezwykłej wystawie nawiązującej do koncepcji politycznych z lat 30. XX wieku mówiliśmy w audycji "Wybieram Dwójkę".
Audio
  • Andrzej Szczerski o wystawie "Unia słowacko - polska" w Koszycach. Rozmawia Justyna Nowicka (Wybieram Dwójkę)
  • Andrzej Kosendiak o nowej płycie poświęconej twórczości Gerwazego Gorczyckiego. Rozmawiał Grzegorz Chojnowski (Wybieram Dwójkę)
  • Marlena Zimna o koszalińskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim. Rozmawiała Grażyna Preder (Wybieram Dwójkę)
Koszyce - widok z Kościoła św. Elżbiety. W tym historycznym mieście, 90 km od granicy z Polską, realizowany jest projekt artystyczny nawiązujący do zapomnianego historycznego epizodu
Koszyce - widok z Kościoła św. Elżbiety. W tym historycznym mieście, 90 km od granicy z Polską, realizowany jest projekt artystyczny nawiązujący do zapomnianego historycznego epizodu Foto: Patrick Hendriksen, lic. CC (wikipedia)

Wilhelm Sasnal, Marcin Maciejowski, Kuba Woynarowski - to zaledwie kilku bohaterów ekspozycji przygotowanej przez polskich twórców w słowackich Koszycach.

W audycji spotkaliśmy się także Andrzejem Kosendiakiem, który opowiedział o nowej płycie poświęconej twórczości Gerwazego Gorczyckiego oraz planach prowadzonego przez siebie Narodowego Forum Muzyki. Zaprosiliśmy ponadto na koszaliński Festiwal Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę
Prowadzenie:
Justyna Piernik
Data emisji:
14.01.2015
Godzina emisji:
16.00

mm/mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrozumieć Ślązaka

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 13:35
Robert Talarczyk (reżyser, aktor): Nie mam w sobie "niemieckiego skrzywienia", jeśli już to czeskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: a może by tak sfilmować szkicownik...

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:00
- Nie znam świata komiksów, tak jak nie znałem świata filmów. Moim naturalnym środowiskiem jest świat sztuki - podkreślał Wilhelm Sasnal, rozmawiając z Martą Strzelecką o drugim w swoim dorobku... komiksie, zatytułowanym "Lawa".
rozwiń zwiń