X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka i malarstwo. Nowa płyta Zygmunta Krauzego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 18:00
Rozmowa o albumie "Hommage à Strzemiński" z muzyką Zygmunta Krauzego, zainspirowana dziełami znakomitego polskiego artysty.
Audio
  • Zygmunt Krauze o unizmie muzycznym (Wybieram Dwójkę)
  • Kamil Radomski bada sprawę Empiku (Wybieram Dwójkę)
  • Lilianna Stawarz i Anna Radziejewska zapraszają na kolejny koncert z cyklu "radi/O/pera" (Wybieram Dwójkę)
W. Strzemiński, Kompozycja unistyczna nr 13, 1934, Kolekcja Muzeum Sztuki w Łodzi. Fragm. okładki płyty Hommage  Strzemiński
W. Strzemiński, "Kompozycja unistyczna nr 13", 1934, Kolekcja Muzeum Sztuki w Łodzi. Fragm. okładki płyty "Hommage à Strzemiński" Foto: mat. promocyjne Bôłt Records

"Byłem w 1956 roku, jako uczeń Liceum Muzycznego, na wystawie pośmiertnej Strzemińskiego i ten moment zaważył na mojej przyszłości, to znaczy wówczas zrozumiałem, po pierwsze, że będę kompozytorem, a po drugie, zrozumiałem w jaki sposób będę uprawiał swoją muzykę" – mówił Zygmunt Krauze, wskazując na ważne źródło inspiracji swojego komponowania.

W audycji mówiliśmy o płycie "Hommage à Strzemiński", a także o burzy wokół 75-procentowych spadków giełdowych grupy, która jest właścicielem Empiku. Zaprosiliśmy Państwa ponadto na kolejny koncert z cyklu "radi/O/pera".

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Adam Suprynowicz

Data emisji: 26.02.2015

Godzina emisji: 16.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Simon Steen-Andersen rozszerza granice muzyki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 10:00
- W moich utworach chodzi o to, żeby elementy wizualne, czy choreograficzne, nie stanowiły osobnej, nałożonej na muzykę warstwy, tylko żeby były z nią zintegrowane. Żeby łączyła je jedna idea - mówił duński kompozytor podczas spotkania ze słuchaczami na festiwalu Warszawska Jesień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Stańczyk - człowiek renesansu z Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 16:00
Rozmowa z kompozytorem (a jednocześnie chórzystą i... prawnikiem), który bez względu na sytuację życiową jest zawsze człowiekiem wolnym.
rozwiń zwiń