X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wrażenia jurorów Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 17:29
- Byli pianiści, którzy przekroczyli granice dobrego smaku - mówiła w Dwójce Katarzyna Popowa-Zydroń, przewodnicząca Jury oceniającego uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Audio
  • Katarzyna Popowa-Zydroń, Ewa Pobłocka, Janusz Olejniczak i Adam Harasiewicz o swoich wrażeniach z Konkursu Chopinowskiego (Wybieram Dwójkę)
Przewodnicząca jury Katarzyna Popowa-Zydroń podczas ogłoszenia wyników pierwszego etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Filharmonii Narodowej w Warszawie
Przewodnicząca jury Katarzyna Popowa-Zydroń podczas ogłoszenia wyników pierwszego etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Filharmonii Narodowej w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Ivett Gyöngyösi 1200.JPG
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

Katarzyna Popowa-Zydroń zwracała uwagę, że duże problemy uczestnikom Konkursu sprawiły chopinowskie walce. - Większość nie ujęła mnie nimi specjalnie, tutaj trzeba umieć roztańczyć materię - podkreślała.

Podobne wrażenia miała Ewa Pobłocka: - Brakuje mi w nich czułości. Nie można grać walców abstrakcyjnie. Przecież to jest interakcja między dwojgiem ludzi, tak sobie to trzeba wyobrazić. Brakuje mi w nich też zamyślenia i smutku. Młodzi ludzie często grają po prostu szybko, jakby to była kołomyjka z przytupem, a nie o to chodzi - wyjaśniała.

Jurorka zwracała też uwagę na niebezpieczną modę wśród młodych pianistów. Z kolei Janusz Olejniczak mówił jaki jest przepis na idealnego chopinistę.

***

Rozmawiała: Anna Skulska

Goście: Katarzyna Popowa-Zydroń, Ewa Pobłocka, Janusz Olejniczak i Adam Harasiewicz (pianiści, jurorzy Konkursu Chopinowskiego)

Data emisji: 13.10.2015

Godzina emisji: 16.20

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wrażliwcy i introwertycy w Konkursie Chopinowskim

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 22:00
– Jeśli introwertyk jest na tyle odważny, by nawiązać kontakt z publicznością, to tylko pogratulować – mówił Kacper Miklaszewski o jednym z uczestników Konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. "Zwycięży ten, kto okaże się sługą muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 12:39
- Muzykiem nie można się stać z dnia na dzień, to proces. Tylko najbardziej wytrwali artyści, którzy będą mieli siłę, by zmierzyć się z własnym wnętrzem, osiągną mistrzostwo - Nelson Goerner, juror tegorocznego konkursu, opowiada o stawaniu się pianistą, roli mistrzów i rywalizacji.
rozwiń zwiń