X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autorytety do kosza. Życie w czasach postprawdy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 19:19
– Postprawda jest sytuacją, w której klasyczne sposoby sprawdzania, czy coś jest prawdą, czy nie, przestały społecznie funkcjonować – mówił badacz kultury cyfrowej Jarosław Kopeć.
Audio
  • Autorytety do kosza. Życie w czasach postprawdy (Wybieram Dwójkę)
W epoce Internetu mamy mniej szans na dotarcie do różnorodnych punktów widzenia (zdj. ilustracyjne)
W epoce Internetu mamy mniej szans na dotarcie do różnorodnych punktów widzenia (zdj. ilustracyjne)Foto: Piglet/flickr/CC BY-SA 2.0

"Postprawda" została uznana za słowo roku 2016 w dorocznym głosowaniu redaktorów słownika oksfordzkiego. Termin ten pojawił się już prawdopodobnie w latach 90., lecz dopiero przy okazji wyborów prezydenckich w USA i kampanii związanej z tzw. Brexitem na dobre zadomowił się w słownikach Zachodu.

Według redaktorów słownika oksfordzkiego pojęcie "postprawdy" opisuje sytuację, w której na opinię publiczną fakty wpływają w stopniu mniejszym niż emocje i osobiste przekonania. Jednak zjawisko to znane jest już od dziesiątków lat. W epoce internetowych portali społecznościowych w znaczący sposób zmienił się jednak model komunikacji.

W rozmowie o postprawdzie Jarosław Kopeć opowiadał m.in. o groźnej stronie internetowych pośredników, o otaczających nas bańkach filtracyjnych, o coraz grubszych ścianach między różnymi mediami, a także tłumaczył, dlaczego coraz słabiej słyszalny jest głos ekspertów.

***

Rozmawiał: Kamil Radomski

Gość: Jarosław Kopeć (badacz kultury cyfrowej z Laboratorium Techno-Humanistyki na Wydziale "Artes Liberales" UW)

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 17.14

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edwin Bendyk: codziennie jesteśmy inwigilowani

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 18:00
- Internet i telefonia komórkowa to wdzięczna przestrzeń do monitorowania przez korporacje i służby specjalne. Każdy nasz ruch zostawia tam ślad - podkreślił publicysta i medioznawca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas ekranu. Czy telewizja umie mówić prawdę?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 15:00
– Stronniczość w mediach jest wpisana w ich funkcjonowanie – mówił medioznawca dr Tomasz Gackowski w debacie "Telewizja: kłamstwo czy prawda ekranu?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile wolności w internecie? Obejrzyj debatę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 15:08
Czy internet to rzeczywiście wolne forum wymiany myśli? Jeśli nie - czy powinien nim być? W audycji "Innymi słowy" dyskutowaliśmy o internetowych paradoksach związanych z potrzebą wolności i kontroli.
rozwiń zwiń