X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Majowie odcinają się od swoich korzeni"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 17:50
- W Gwatemali  ludzie boją się przyznać do tego, że są Majami i wyznają tradycyjne wierzenia majańskie. Niektórzy nie uczą nawet dzieci rodzimego dialektu, bo boją się, że będą miały specyficzny akcent w języku hiszpańskich – podkreśliła Weronika Mliczewska, autorka książki "Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów".
Audio
  • Rozmowa z Weroniką Mliczewską, autorką książki "Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów" (Wybieram Dwójkę)
Fragm. okładki książki Weroniki Milczewskiej Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów, wyd. Muza
Fragm. okładki książki Weroniki Milczewskiej "Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów", wyd. MuzaFoto: mat. prom.

Choć Majowie słyną z wysoko rozwiniętej cywilizacji, to ostatnią rzeczą, jakiej by chcieli, to obnoszenie się ze swoim pochodzeniem. Wszystko za sprawą trwającej do 1996 roku krwawej wojny domowej w Gwatemali, podczas której dokonywano rzezi na przedstawicielach tej grupy etnicznej.

- Majowe ze względu na swoje wierzenia byli automatycznie uznawani za partyzantów i wycinano ich w pień. Podczas mojej podróży spotkałam kobietę, która pomaga innym Majankom w poradzeniu sobie z traumą wojny. Wiele z nich straciło w górach mężów, którzy byli torturowani. Niektóre znalazły na drodze poćwiartowane kawałki swoich bliskich – dodała Weronika Mliczewska.

Jak autorce książki udało się dotrzeć do ukrytych w górach majańskich wiosek i w czym przejawia się duchowość Majów? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotował: Bartosz Panek

Gość: Weronika Mliczewska (dziennikarka,fotografka)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 16.29

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice Kodeksu Grolier

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:30
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" rozmawialiśmy o burzliwych losach najstarszego z czterech znanych kodeksów majańskich.
rozwiń zwiń