Literacka nagroda Nobla wędruje do Kazuo Ishiguro

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 20:19
114. laureatem literackiej nagrody Nobla został brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia. O wyborze Komitetu Noblowskiego porozmawiamy w audycji "Wybieram Dwójkę".
Kazuo Ishiguro - brytyjski pisarz uhonorowany w 2017 roku literacką nagrodą Nobla
Kazuo Ishiguro - brytyjski pisarz uhonorowany w 2017 roku literacką nagrodą NoblaFoto: PAP/EPA

W audycji przeniesiemy się także do Poznania na interaktywną wystawę "Björk Digital". Björk pomysłowością zachwyca od lat. Za pomocą swojej sztuki, a przede wszystkim muzyki, stworzyła intrygujący i niepodrabialny świat. Można go zobaczyć na wystawie w Starym Browarze.

Ponadto przyjrzymy się drugiej edycji "Ukraina! Festiwal filmowy". W dniach 4 – 8 października w warszawskim Kinie Luna odbywa się prawdziwe święto kultury ukraińskiej. W tym roku hasłem przewodnim będzie "Nowe Kino". W programie oprócz filmów, goście z Ukrainy i debaty oraz warsztaty tworzenia motanek, słowiańskich lalek dobrych życzeń. 

Zaprosimy również naszych słuchaczy na spektakl "Chopin – Chip, Chop, Chipette” w Teatrze WARSawy. Przedstawienie to opowieść o miłości słynnej pisarki George Sand i jednego z największych muzyków epoki romantyzmu Fryderyka Chopina. Spektakl, który powstał na podstawie korespondencji kochanków i ich bliskich, dopełnia muzyka kompozytora wykonywaną na żywo.

***

Na "Wybieram Dwójkę" w czwartek (5.10) w godz. 16.00-19.00 zaprasza Kuba Kukla.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Swietłana Aleksijewicz: w tych czasach najważniejsze jest zachowanie ludzkiej godności

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 11:00
W naszych czasach najważniejsze jest zachowanie ludzkiej godności - mówiła Swietłana Aleksijewicz na spotkaniu z mieszkańcami białoruskiej stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bob Dylan. Takiego noblisty jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 22:00
Ogłoszony 13 października werdykt Akademii Szwedzkiej budzi sporo emocji. W Dwójce przyjrzeliśmy się twórczości tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja i kradzione płyty Boba Dylana

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 15:00
- Teksty pisane przez Boba Dylana tak naprawdę pokazują całą swoją siłę, dopiero wtedy, gdy są śpiewane – powiedział w Dwójce Jerzy Jarniewicz, autor książki "All you need is love. Sceny z życia kontrkultury".
rozwiń zwiń