60 lat Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 15:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" wysłuchamy relacji z międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

Konferencja, która odbędzie się 13 i 14 października, została zorganizowana przez Instytut Adama Mickiewicza i Muzeum Sztuki w Łodzi w związku z 60. rocznicą powołania studia do życia.

W audycji posłuchamy również zapowiedzi Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog oraz Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a także rozmowy z Barrym Guyem - brytyjskim kompozytorem i kontrabasistą, gościem festiwalu Ad Libitum.

Wysłuchamy także wywiadu z wibrafonistką Martą Klimasarą, która wystąpi w sobotę 14 października, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Będziemy również rozmawiać o konferencji "Idea i Tradycja Mecenatu - od Załuskich do ZAiKS-u 1747 – 2017". Odwiedzi nas dwóch gości: Edward Pałłasz – przewodniczący Rady Stowarzyszenia ZAiKS, przewodniczący Zarządu Funduszu Popierania Twórczości "ZAiKS mecenasem kultury polskiej" oraz dr Tomasz Lerski z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" w piątek (13.10) w godz. 16.00-19.00 zaprasza Bogusława Marszalik.

mko/mz

Zobacz więcej na temat: reportaż rozmowa wywiad
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczery egoista. Królestwo Edwarda Dwurnika

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 14:08
– Nie chciałem jeszcze robić podsumowań, ale zbieg okoliczności sprawił, że zaproponowano mi rozmowę – mówił malarz o książce Małgorzaty Czyńskiej "Moje królestwo. Rozmowa z Edwardem Dwurnikiem".
rozwiń zwiń