X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Cicha noc". Opowiedzieć filmem swoją prawdę

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 18:00
- Takiego filmu nie robi się w miesiąc. Temu, by opowiedzieć swoją prawdę o świecie, którego doświadczasz, trzeba poświęcić kilka lat życia - mówił w Dwójce reżyser Piotr Domalewski.
Audio
  • Rozmowa z twórcami filmu "Cicha noc" (Wybieram Dwójkę)
Kadr z filmu Cicha noc
Kadr z filmu "Cicha noc"Foto: Materiały prasowe/Robert Jaworski

W audycji "Wybieram Dwójkę" oddaliśmy głos twórcom nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Gdyni filmu "Cicha noc", którego premierę przewidziano na 24 listopada.

- Wywodzę się ze wschodu i w moich stronach doświadczenie emigracji jest silne. Wielu ludzi wyjechało stąd za granicę, za pracą. Każda rodzina ma tu takie doświadczenie. To historia opowiadająca o świecie, który dobrze znam, o świecie, w którym się wychowałem. A wychowałem się na podlaskiej wsi – mówił twórca nagrodzonego obrazu.

Reżyser i zarazem scenarzysta miał wyraźną wizję głównej postaci swego filmu. - Bohaterem naszych czasów jest emigrant zarobkowy. Młody człowiek po studiach szukający swojego miejsca w świecie, który daje złudzenie, że granice nie istnieją, że wszystko jest możliwe. Ale bohater filmu nigdzie nie jest u siebie. Wszędzie jest obcy - powiedział Piotr Domalewski.

O tym, w czym reżyser i aktorzy "Cichej nocy" upatrują powodów odniesionego sukcesu na gdyńskim festiwalu filmowym - w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Marcin Mindykowski

Gość: Piotr Domalewski (reżyser), Tomasz Ziętek (aktor)

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 17.30

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Horyzonty 2015. Hołd dla Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 19:00
- To wybitny prozaik. Ale pamiętajmy, że zajmuje też istotne miejsce w historii kina - mówił Roman Gutek, zapraszając na retrospektywę Tadeusza Konwickiego na Nowych Horyzontach 2015.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Gdyni. Franciszek Pieczka gościem specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:00
Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych pojawi się Franciszek Pieczka, aktor, który w tym roku skończył 90 lat. - wyjawił na antenie Jedynki dyrektor wydarzenia Leszek Kopeć. - To taka okazja, że nie możemy jej pominąć - mówił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Norton na Transatlantyk Festival

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 11:30
- Praktycznie rzecz biorąc, byłem już kiedyś w Polsce. Podczas zdjęć do "Grand Budapest Hotel", Wes Anderson lubił zabierać nas przez most w Görlitz na polską stronę - mówił Edward Norton w trakcie swojej pierwszej oficjalnej wizyty w naszym kraju.
rozwiń zwiń