X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patrick deWitt, western i tragikomizm z Kanady

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 18:10
- Humor jest dla jedynym sposobem na to, by szczęśliwie przejść przez życie, nawet w obliczu wielu trudności. Tę samą zasadę stosuję w swoich książkach – powiedział Patrick deWitt, głośny kanadyjski pisarz i scenarzysta.
Audio
  • Rozmowa z kanadyjskim pisarzem i scenarzystą Patrickiem deWittem (Wybieram Dwójkę)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay

- Sam, gdy czytam książki lub oglądam filmy, które są 100-procentowo tragiczne, nie wywierają na mnie takiego wrażenia, gdy zachowują balans miedzy śmiesznością i dramatem. Zawsze staram się znaleźć właściwą ilość światła i ciemności, które wydobędą opisywany przez mnie temat – dodał Patrick deWitt, któremu światowe uznanie przynieśli "Bracia Sisters", druga powieść stanowiąca pastisz westernu. Książka przedstawia tytułowych braci, zawodowych morderców, którzy ruszają za swą ofiarą do Kalifornii w czasie gorączki złota.

Dlaczego bestseller "Bracia Sisters" można nazwać westernem przedterapeutycznym i jak wygląda praca pisarza nad jego książkami? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Patrick deWitt (pisarz, scenarzysta)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 16.30

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Kowalski: nie jest jednoznaczne, gdy się mówi, że ktoś jest Sarmatą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 14:00
- Jedni widzieliby w sarmatyzmie zasób negatywów, inni same pozytywy, a jeszcze inni jakiś pusty mit. Trzeba zatem ustalić, na przekór stereotypom, czym jest Sarmacja - podkreślał tegoroczny laureat Nagrody im. Mackiewicza, autor książki "Sarmacja. Obalanie mitów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manipulacje biografią Żeromskiego. "Sam pisarz w tym uczestniczył"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 17:06
- Żeromski pozwolił, żeby w jego życiu wytworzyła się pewna niezwykle skomplikowana i dramatyczna sytuacja - mówił prof. Zdzisław Adamczyk, autor książki "Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orbitowski: ludzie się zmieniają, ale na gorsze

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 14:40
- Tytuł mojej książki to metafora. Hebrajczycy wędrują przez pustynię a mój bohater porzuca nagle wszystko, co miał, i rusza do miasta, na współczesną pustynię - mówił w Dwójce Łukasz Orbitowski.
rozwiń zwiń