Patrick deWitt, western i tragikomizm z Kanady

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 18:10
- Humor jest dla jedynym sposobem na to, by szczęśliwie przejść przez życie, nawet w obliczu wielu trudności. Tę samą zasadę stosuję w swoich książkach – powiedział Patrick deWitt, głośny kanadyjski pisarz i scenarzysta.
Audio
  • Rozmowa z kanadyjskim pisarzem i scenarzystą Patrickiem deWittem (Wybieram Dwójkę)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay

- Sam, gdy czytam książki lub oglądam filmy, które są 100-procentowo tragiczne, nie wywierają na mnie takiego wrażenia, gdy zachowują balans miedzy śmiesznością i dramatem. Zawsze staram się znaleźć właściwą ilość światła i ciemności, które wydobędą opisywany przez mnie temat – dodał Patrick deWitt, któremu światowe uznanie przynieśli "Bracia Sisters", druga powieść stanowiąca pastisz westernu. Książka przedstawia tytułowych braci, zawodowych morderców, którzy ruszają za swą ofiarą do Kalifornii w czasie gorączki złota.

Dlaczego bestseller "Bracia Sisters" można nazwać westernem przedterapeutycznym i jak wygląda praca pisarza nad jego książkami? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Patrick deWitt (pisarz, scenarzysta)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 16.30

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jacek Kowalski: nie jest jednoznaczne, gdy się mówi, że ktoś jest Sarmatą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 14:00
- Jedni widzieliby w sarmatyzmie zasób negatywów, inni same pozytywy, a jeszcze inni jakiś pusty mit. Trzeba zatem ustalić, na przekór stereotypom, czym jest Sarmacja - podkreślał tegoroczny laureat Nagrody im. Mackiewicza, autor książki "Sarmacja. Obalanie mitów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manipulacje biografią Żeromskiego. "Sam pisarz w tym uczestniczył"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 17:06
- Żeromski pozwolił, żeby w jego życiu wytworzyła się pewna niezwykle skomplikowana i dramatyczna sytuacja - mówił prof. Zdzisław Adamczyk, autor książki "Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orbitowski: ludzie się zmieniają, ale na gorsze

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 14:40
- Tytuł mojej książki to metafora. Hebrajczycy wędrują przez pustynię a mój bohater porzuca nagle wszystko, co miał, i rusza do miasta, na współczesną pustynię - mówił w Dwójce Łukasz Orbitowski.
rozwiń zwiń