X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Architektura i wszechświat. Polska na weneckim Biennale

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 11:12
- Proponujemy stworzenie wystawy na temat wyobraźni przestrzennej, która pozwala nam połączyć skalę ludzką ze skalą planety - mówiła Anna Ptak, kuratorka "Amplifikacji natury", zwycięskiego projektu wystawy w Pawilonie Polskim na 16. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2018 
Audio
  • Architektura i wszechświat. Polska na weneckim Biennale (Wybieram Dwójkę)
Pawilon Polski na ubiegłorocznej Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji
Pawilon Polski na ubiegłorocznej Międzynarodowej Wystawie Architektury w WenecjiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Tematem pawilonu, jak tłumaczyła Anna Ptak, będzie "siła architektury, która pozwala nam sobie wyobrazić rzeczy olbrzymie, wykraczające poza nasze bezpośrednie doświadczenie".

Jak konkretnie ma wyglądać realizacja tego projektu? Na czym będzie polegać koncepcja "pływającej wystawy"? I w jakim sensie, jak napisano w uzasadnieniu komisji konkursowej, "projekt ten odznacza się trafnością wyboru tematu związanego z aktualnymi problemami architektonicznymi"?

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Anna Ptak (kuratorka), Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis  (grupa projektowa Centrala, autorzy zwycięskiego projektu)

Data emisji: 8.12.2017

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukcesy i porażki Le Corbusiera

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 19:00
- Anthony Flint przerwał mit architekta odrzuconego, który zostawił swoją spuściznę tylko na papierze i wybudował kilka nic nieznaczących budynków – podkreśliła dr Dorota Jędruch, mówiąc o książce przedstawiającej losy kultowego architekta Le Corbusiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Architekci: Plac Defilad to dowód impotencji PRL-u i III RP

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:00
- To miejsce obciążone historią: stalinowskich marszów, wiecu Gomułki i mszy papieskiej Jana Pawła II. Ale też dowód bezsiły miasta, które nie potrafi Placu Defilad sensownie zagospodarować – mówił w Dwójce architekt Czesław Bielecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba budować świadomość na temat ładu w przestrzeni"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 10:30
- Przez wiele lat w Polsce panowało myślenie, że najważniejsza jest wolność budowlana i inwestycyjna. Z drugiej strony jednak trzeba pilnować ładu przestrzennego – powiedział Bolesław Stelmach, pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
rozwiń zwiń