X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Megamiasto z czterech państw Bloku Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:03
- Chodziło mi o zestawienie kadrów z różnych miast. Odwołanie się do tego, co jest podobne w Pekinie, Moskwie, Warszawie czy Berlinie - opowiadał w Dwójce Marek M. Berezowski, autor książki fotograficznej pt. "Citymorphosis".
Audio
  • Marek M. Berezowski o książce "Citymorphosis" (Wybieram Dwójkę)
Fragment okładki książki Marka M. Berezowskiego Citymorphosis
Fragment okładki książki Marka M. Berezowskiego "Citymorphosis"Foto: materiały prasowe

Marek M. Berezowski swoim albumem opowiada o przemianach w przestrzeni, które zachodzą w krajach naznaczonych komunizmem. Autor podkreślił, że tym, co w sposób szczególny łączy miasta chińskie, rosyjskie, polskie i niemieckie, są wielkie betonowe blokowiska. - Sam się wychowałem na blokowisku warszawskim. Doświadczenia wielkiej płyty i przeskalowanej architektury są moimi własnymi doświadczeniami, dlatego to był mój punkt wyjścia dla całej historii.

Gość audycji opowiadał, że na swoich zdjęciach starał się unikać elementów charakterystycznych, które pozwoliłyby powiązać kadry z danym miastem lub krajem. W efekcie oglądający ma wrażenie zwiedzania wielkiego betonowego megamiasta. - W ten sposób chciałem pokazać, że wpływ na naszą lokalność jest bardzo ograniczony, że przemiany dokonują się na poziomie globalnym - mówił.

***

Rozmawiała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Marek M. Berezowski (fotograf)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 16.32

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/mg

Zobacz więcej na temat: architektura KULTURA miasto
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Autoportret". Dobra przestrzeń raz na kwartał

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 18:30
W programie "Wybieram Dwójkę" Dorota Leśniak-Rychlak i Emiliano Ranocchi opowiedzieli o nowym numerze kwartalnika "Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba budować świadomość na temat ładu w przestrzeni"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 10:30
- Przez wiele lat w Polsce panowało myślenie, że najważniejsza jest wolność budowlana i inwestycyjna. Z drugiej strony jednak trzeba pilnować ładu przestrzennego – powiedział Bolesław Stelmach, pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
rozwiń zwiń