X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lawrence Foster na czele NOSPR. "Ten zespół na to zasłużył"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:33
– Nie neguję pracy wielkich polskich dyrygentów, wydaje mi się jednak, że pierwszy raz NOSPR ma prawdziwego światowego dyrygenta – mówił Krzysztof Penderecki o amerykańskim dyrygencie, który od 2019 r. będzie dyrektorze artystycznym NOSPR.
Audio
  • Lawrence Foster na czele NOSPR. "Ten zespół na to zasłużył" (Wybieram Dwójkę)
Krzysztof Penderecki, Joanna Wnuk Nazarowa i Lawrence Foster podczas uroczystości podpisania kontraktu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach
Krzysztof Penderecki, Joanna Wnuk Nazarowa i Lawrence Foster podczas uroczystości podpisania kontraktu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Krzysztof Penderecki zwracał uwagę, że na pomysł zaangażowania Lawrence'a Fostera w działalność Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach wpadła jego żona Elżbieta. – To ona zwróciła na niego uwagę. Uważam, że to najlepsze, co mogło spotkać orkiestrę od wielu lat – powiedział.

Zgodziła się z nim Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor naczelna i programowa NOSPR, zwracając uwagę, że "Lawrence Foster jest dyrygentem rozchwytywanym przez orkiestry i opery". – To dla nas zaszczyt, że zgodził się zostać naszym dyrektorem artystycznym – mówiła.

Lawrence Foster także czuje się wyróżniony. – To jeden z największych zaszczytów w całej mojej karierze muzycznej, że mogę pracować z tak wspaniałą orkiestrą i ze wszystkimi ludźmi wokół niej, zaczynając od Joanny Wnuk-Nazarowej oraz Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich – dziękował.

Z gośćmi Dwójki rozmawialiśmy o przyszłości NOSPR pod batutą Lawrence'a Fostera, a także m.in. o tym, jak na wybór dyrygenta zareagował zespół orkiestry, która zdaniem Joanny Wnuk-Nazarowej jest swoistym "sanatorium".

***

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Lawrence Foster (dyrygent, dyrektor artystyczny NOSPR do 2019 r.), Joanna Wnuk-Nazarowa (dyrektor naczelna i programowa NOSPR), Krzysztof Penderecki (kompozytor, przewodniczący Rady Programowej NOSPR)

Data emisji: 11.12.2017

Godzina emisji: 17.34

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak