Z Andaluzji do Warszawy. Flamenco nie schodzi ze sceny

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 19:43
Gościem "Wybieram Dwójkę" będzie Marta Dębska, która opowie o projekcie Pena Flamenca Triana.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Kateholms

Na wydarzenie to złożą się warszawskie koncerty (12-13.01) organizowane przy wsparciu Instytutu Cervantesa, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. W centrum zainteresowań pozostaje zawsze tradycyjne flamenco puro.

W audycji ponadto:

Rozmowa z Marcinem Borchardtem, trójmiejskim reżyserem oraz wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego i Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Po sukcesie swojego poprzedniego filmu "Beksińscy. Album Wideofoniczny" reżyser rozpoczyna prace nad dokumentem o życiu i podróżach Tony'ego Halika. Premiera filmu o współtwórcy słynnego programu "Pieprz i wanilia" planowana jest na 2019 rok.

Rozmowa o filmie "Plan b" (reż. Kinga Dębska). To obyczajowy film o miłości. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami. Seria nieoczekiwanych zdarzeń sprawia, że odzyskują nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

Profesor Janusz Degler opowie o planach PIW-u na rok 2018. Nie zabraknie też kilku nowych informacji na temat Witkacego.

Relacja z warszawskiej dyskusji "O tym Białoszewskim…", która odbyła się z udziałem czworga pisarzy: Sylwii Chutnik, Pawła Sołtysa, Adama Wiedemanna i Michała Witkowskiego. Jak dziś czytać Białoszewskiego? Co w jego twórczości wciąż jest aktualne i inspirujące? Czy jest w niej jeszcze coś do odkrycia? Spotkanie powiązane było z sesją naukową "Cały Białoszewski. O ineditach".

***

Na "Wybieram Dwójkę" w czwartek (11.01) w godz. 16.00-19.00 zaprasza Justyna Piernik.

Zobacz więcej na temat: Warszawa flamenco
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Muzyczny przewodnik po dawnej Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
Zapraszamy do słuchania muzyki hiszpańskiej od XII-wiecznego "Codex Calixtinus" aż do XVII stulecia, a może nawet – Boccheriniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawna Hiszpania z zespołem Jacaras

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 19:10
W "Five o'clock" spotkaliśmy się z prof. Piotrem Zaleskim, który od wielu lat prowadzi klasę gitary klasycznej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń