X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tarta róża". Poezja wyssana z mlekiem matki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 17:21
- Beata Obertyńska była stworzona do losu artystycznego poprzez swoje niezwykle koligacje rodzinne. Lwowska willa Zaświecie, w której się wychowywała, była zawsze przepełniona poezją – powiedziała Anna Piwkowska, autorka nowego wyboru wierszy poetki, wydanego przez Państwowy Instytut Wydawniczy.
Audio
  • Rozmowa z Anną Piwkowską wokół wyboru wierszy Beaty Obertyńskiej (Poranek Dwójki)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prasowe

Jak opowiadała Anna Piwkowska, każda rozmowa Obertyńskiej z jej matką, młodopolską poetką Marylą Wolską, przepełniona była metaforami, rymami i skojarzeniami. Przez dom wciąż przewijali się artyści, tacy jak Leopold Staff czy Jan Kasprowicz.

- Koligacje rodzinne miały też ogromny wpływ na młodszą siostrę Obertyńskiej, która wyszła za mąż za Michała Pawlikowskiego, szwagra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – dodała Anna Piwkowska.

W nagraniu audycji posłuchamy również o rysie, jaką wywołały w życiu poetki wydarzenia wojenne, a także o mistycyzmie jej poezji.

***

Rozmawiał: Dorota Gacek

Goście: Anna Piwkowska

Data emisji: 04.01.2018

Godzina emisji: 17.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Palester, Herling-Grudziński i piekło emigracji

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:00
- Ich korespondencja jest świadectwem tego, jak wielkim złem jest emigracja ludzi kultury. Tych najzdolniejszych i najaktywniejszych, którzy zmuszeni są do życia w niechcianej izolacji – mówiła w Dwójce prof. Violetta Wejs-Milewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nam daje literatura? Spotkanie z prof. Martą Wyką

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 16:57
Prof. Marta Wyka jest historyczką i krytyczką literatury, twórczynią i przez wiele lat kierowniczką Katedry Krytyki Współczesnej na Wydziale Polonistyki UJ, redaktorką "Dekady Literackiej" i "Nowej Dekady Krakowskiej".
rozwiń zwiń