X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światowy Dzień Radia. "Realizacja dźwięku była kiedyś wyzwaniem"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 19:00
- Praca przy realizacji dźwięku nie należała kiedyś do najłatwiejszych. Studia były kiepskie akustycznie, na skutek ograniczeń dewizowych pracowaliśmy tylko na polskich urządzeniach, które nie mogły startować w konkursie z wytworami Siemensa czy Philipsa – opowiadał Andrzej Solczak.
Audio
  • Andrzej Solczak o trudnych początkach pracy przy realizacji dźwięku (Wybieram Dwójkę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: TZIDO SUN/Shutterstock.com

Realizator dźwięku i wieloletni pracownik Polskiego Radia gościł w Dwójce z okazji przypadającego 13 lutego Światowego Dnia Radia.

- Gdy przyszedłem do radia, na początku nie było pomysłu na to, by część realizatorów dźwięku zajmowała się tylko nagrywaniem muzyki. Nie było nawet wymogu, że reżyser nagrania powinien znać się na muzyce. Niektórzy koledzy w ogóle nie znali nut – opowiadał Andrzej Solczak, dodając, że odzwierciedleniem takiej polityki były m.in. decyzje dotyczące zakupu potrzebnego do nagrań sprzętu.

- Nigdy nie zapomnę, gdy kupiono dwie sztuki dobrej jakości mikrofonów. Choć do nagrania stereofonicznego potrzebna jest para, podjęto decyzję, że jedna sztuka przewidziana jest dla orkiestry w Katowicach, a druga dla orkiestry w Krakowie – opowiadał Andrzej Solczak.

W audycji dowiemy się również o tym, jak z biegiem lat zmieniało się podejście radia do realizacji dźwięku. Posłuchamy także, jak Dwójka dzięki różnego rodzaju porozumieniom realizuje dziś nagrania lub transmisje ważnych imprez muzycznych.

***

Rozmawiała: Justyna Piernik

Gość: Andrzej Solczak (realizator dźwięku, wieloletni pracownik Polskiego Radia)

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie byłoby tej wystawy, gdyby nie wypadek"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 17:04
- Mój "Post" to cykl o neurozie, lękach i walce ze swoimi ograniczeniami. Wypadek, któremu uległam był przełomowym momentem ale nie początkiem, bo pracę zaczęłam wcześniej – mówiła w Dwójce Marta Zgierska.
rozwiń zwiń