X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie sztuką jest pisać o miłości. Sztuka w tym, by zrobić to ciekawie"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 18:40
- Opowiadania i mikropowieści Filipowicza są w jego twórczości najbardziej ciekawe. Także pod względem formalnym, bo prawdziwą sztuką jest znalezienie dobrego sposobu na niebanalne opisanie miłości - mówił w Dwójce Wojciech Bonowicz.
Audio
  • Rozmowa z Wojciechem Bonowiczem o książce "Romans prowincjonalny" (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Romans prowincjonalny
Okładka książki "Romans prowincjonalny"Foto: zdj.ilustracyjne

hist_miłość_1200.jpg
"Ujrzeli się dopiero na więziennym ślubie"

W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy ze znanym publicystą o jego wyborze tekstów Kornela Filipowicza, składające się na tom "Romans prowincjonalny i inne historie". 

"Nowelista, powieściopisarz, scenarzysta, poeta. Jeden z najważniejszych powojennych prozaików. Realista metafizyczny, piewca polskiej prowincji. Niekwestionowany autorytet. Wieloletni partner Wisławy Szymborskiej. Kornel Filipowicz to niedościgły mistrz. Jego proza jest klarowna i lakoniczna, a emanuje z niej empatia dla świata i człowieka" - czytamy w nocie od wydawcy książki.

- Filipowicz był bardzo powściągliwy w okazywaniu swoich uczuć. Niewiele o nich mówił, ale jak już coś powiedział, to było to bardzo znaczące - stweirdził gość audycji zwracając uwagę, że w  "Romansie prowincjonalnym i innych historiach" bliskość, tęsknota, pomyłki, spotkania i rozstania układają się w wielobarwny, migotliwy pejzaż ludzkich emocji.

Jak pisarz może uniknąć patosu w opisywaniu uczuć? Czy wybuch emocji powinien być kulminacją opowiadania? Czy da się rozpoznać miłość, którą chce się utrwalić i jakimi środkami najlepiej to zrobić? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Wojciech Bonowicz (poeta, publicysta)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 17.15

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę 

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak